Wywiady
Start Wywiady 5 pytań do DUON. Wywiad z Maciejem Kościńskim
Artykuł

5 pytań do DUON. Wywiad z Maciejem Kościńskim

Wkrótce po raz kolejny mam nadzieję zaskoczymy rynek pokazując jak można powiązać zamawianie jedzenia na telefon z niższymi rachunkami za prąd – mówi Maciej Kościński, Dyrektor Departamentu Marketingu DUON, jednego z najszybciej rozwijających się sprzedawców energii w Polsce.

Maciej Kościński, Dyrektor Departamentu Marketingu DUON Marketing and Trading S.A.

DUONto jeden z największych alternatywnych sprzedawców energii w Polsce. Czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Maciej Kościński, Dyrektor Departamentu Marketingu DUON Marketing and Trading S.A.: To, co nas wyróżnia w pierwszym rzędzie to gaz. Jesteśmy pierwszą polską firmą oferującą usługi DUAL FUEL, czyli łączoną sprzedaży gazu i energii elektrycznej. O naszej skuteczności w tym zakresie najlepiej świadczy fakt, iż jesteśmywybierani przez 80% firm zmieniających sprzedawcę gazu.Naszą drugą cechą charakterystyczną jest nieszablonowe podejście do sprzedaży energii. Produkty oferowaliśmy na Grouponie, Allegro czy w salonach prasowych. Proponowaliśmy naszym klientom energię elektryczną za darmo w określonych godzinach czy też wiązaliśmy cenę prądu z wynikami reprezentacji Polski w piłkę nożną. Wszystko po to, aby zwiększyć zainteresowanie Polaków rynkiem energii, ponieważ jak wiadomo większość z nas nie wie o tym, że może zmienić sprzedawcę energii.To zczego jesteśmy również dumni to transparentność. Wchodząc na naszą stronę internetową klient bez problemu znajdzie umowę, ceny energii czy też druk potrzebny przy ewentualnym odstąpieniu od umowy. Wiemy, że odbiorcomczęsto nie chce się czytać umowy, dlatego zawsze naszym ofertom towarzyszy krótkie podsumowanie,w którym klient znajdzie najważniejsze konsekwencje związane z wybraniem DUON.

Paczka Przedsiębiorcy to oferta dla firmy obniżająca ceny gazu i prądu. Ile można zaoszczędzić decydując się na tą propozycję DUONU?

MK: Paczka przedsiębiorcy to oferta, w której klient jest premiowany za to że do energii elektrycznej w firmie dokupuje gaz i energię elektryczną do domu.Oferta skierowana jest do małych i średnich firm. Jeśli chodzi o oszczędności to przykładowo pizzeria, zużywając 20 MWh energii elektrycznej rocznie i 570 MWh gazu, wraz z podpisaniem dwuletniego kontraktu, na samym wyborze oferty DUON powinna zaoszczędzić około 9000 złotych, do których dodatkowo otrzyma bonus 2000 złotych na wspólny zakup energii elektrycznej i gazu, a także 4 miesiące darmowego prądu do domu o wartości około 220 złotych.

Większość gospodarstw domowych korzysta z taryfy jednostrefowej nie mając świadomości, że można inaczej. DUONtymczasem proponuje prąd za darmo w godzinach pozaszczytowych.Kiedy opłaca się wybrać taryfę z dwiema stawkami za energię elektryczną?

MK: Analizując przeciętne gospodarstwo domowe o zużyciu 2000 kWh w skali roku: Wystarczy, że 50% zużycia będzie przeniesione na godziny pozaszczytowe i klient, który zmieni sprzedawcę na DUON i grupę taryfową z G11 na G12 w 2015 roku oszczędzi 167 zł. W praktyce ta oszczędność powinna być jeszcze większa, ponieważ należy oczekiwać, że od stycznia ceny w największych przedsiębiorstwach energetycznych pójdą w górę, podczas gdy cena DUON jest gwarantowana.

DUONto pionier wielu rozwiązań na polskim rynku energii: gwarancja niższej ceny, vouchery na energię elektryczną, darmowy prąd przez 10 godzin na dobę… Czym jeszcze zaskoczycie?

MK: Obecnie prowadzimy akcję "Wymień fakturę na przenośną ładowarkę" gdzie każdemu klientowi, który wyśle nam fakturę od swojego obecnego sprzedawcy energii wysyłamy analizę jego wydatków z pokazując ile może zaoszczędzić zmieniając np. grupę taryfową czy sprzedawcę energii. Do każdej analizy dołączamy prezent - przenośną ładowarkę do komórki czy tabletu. Wkrótce po raz kolejny mam nadzieję zaskoczymy rynek pokazując jak można powiązać zamawianie jedzenia na telefon z niższymi rachunkami za prąd.

Wielu właścicieli firm zmaga się z problemem nadmiernego zużycia energii.Jak skutecznie Pana zdaniem obniżyć rachunki za energię?

MK: Przede wszystkim nie dać się zwieść złotoustym sprzedawcom oferującym odpłatnie swoje usługi w tym zakresie. Najczęściej wystarczy zdrowy rozsądek właściciela, który będzie kupował energooszczędne oświetlenie i nagradzał pracowników za to, że wyłączają urządzenia, z których nie korzystają. W sieci jest dostępnych mnóstwo poradników, które można kolportować w ramach firmy i właśnie wzrost świadomości jest głównym czynnikiem pozwalającym oszczędzać energię.

Rozmawiała: Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Oferta kwietnia 2016 – Duon „Przez Internet Najtaniej 12.0”
25 Kwiecień 2016
Oferta Duon „Przez Internet Najtaniej 12.0” zawiera rabat do 50% na cenę energii elektrycznej do końca bieżącego roku oraz gwarancje, że stawki za kWh...
Oferta sierpnia 2015 – Duon Przez Internet Najtaniej 11.0
24 Sierpień 2015
Duon w ofercie „Przez Internet Najtaniej 11.0” proponuje atrakcyjną, niską stawkę za kWh do końca marca 2016 roku. Sprzedawca zapewnia, że jeśli podpi...
Oferta Listopada 2014: Duon Bezpieczny Start
18 Czerwiec 2015
Jest to nowoczesna formuła opracowana z myślą o konsumencie – tak promuje produkt Duon. To, czym wyróżnia się oferta „Bezpieczny Start” to 90 dniowy o...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7