Wywiady
Start Wywiady Krzysztof Czajka, FITEN: Proponujemy umowę bez ukrytych opłat i dedykowanego doradcę
Artykuł

Krzysztof Czajka, FITEN: Proponujemy umowę bez ukrytych opłat i dedykowanego doradcę

FITEN S.A. to niezależny sprzedawca prądu i gazu dla firm, który na rynku działa od 2007 roku. O produktach energetycznych dla klientów biznesowych rozmawiamy z Krzysztofem Czajką, Członkiem Zarządu FITEN S.A.

Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN S.A.

Fiten to przede wszystkim sprzedawca energii dla biznesu. Co oferujecie małym i średnim przedsiębiorstwom?

Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN S.A.:Dokładamy wszelkich starań, aby stać się "najbardziej zaufanym dostawcą paliwa gazowego i energii". Celem spółki Fiten SA jest obsługa klientów na najwyższym poziomie w branży energetycznej w Polsce, przy zachowaniu konkurencyjnych cen za gaz i energię elektryczną, które są uczciwe.

Zależy nam na długofalowej współpracy z klientami biznesowymi i instytucjonalnym, dlatego nie pozyskujemy klientów tanimi wstępnymi ofertami, których rzeczywiste koszty w trakcie trwania umowy znacznie wzrastają.

Fiten SA proponuję klientom umowy sprzedaży bez ukrytych opłat nawet do końca roku 2018. Nie możemy pominąć informacji o bezpośrednim kontakcie z dedykowanym doradcą, m.in. w zakresie rozliczeń, terminowego wystawiania faktur w zależności od potrzeb, w formie tradycyjnej lub elektroniczne. Istotne jest wsparcie nowego sprzedawcy w obsłudze procesu zmiany sprzedawcy – energii elektrycznej i gazu. Dodatkowo naszym klientom proponujemy doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów dystrybucyjnych.

Pod koniec 2014 roku Fiten zapowiedziało rozszerzenie swojej oferty o wysokometanowy gaz ziemny. Sprzedaż dla klientów końcowych ruszyła pod koniec marca. Co proponujecie w ramach oferty gazowej?

KC: Z pośród ofert możemy wyróżnić trzy nowe produkty:

GAZ Stały Zysk - jest oferta przeznaczona dla przedsiębiorców oczekujących niższych kosztów oraz stabilności i bezpieczeństwa dostaw gazu, gwarancja ceny aż do 2018 roku, proste rozliczenia – opłaty za rzeczywisty pobór gazu na podstawie danych pomiarowych, gwarantowany rabat od taryfy PGNiG przez cały okres trwania umowy.

GAZ Dynamiczny Zysk - jest to oferta doskonała dla przedsiębiorstw pracujących w systemie sezonowym, a także będących w gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Fiten SA proponuje swoim klientom indywidualnie dobraną ofertę na podstawie analizy poboru gazu, dostawy w okresach krótkoterminowych (miesiąc, kwartał, pół roku) oraz dostawy dywersyfikacyjne (jako drugi dostawca). Dostawy w oparciu o produkty notowane na rynku terminowym Towarowej Giełdy Energii SA. W ramach oferty Dynamiczny Zysk proponujemy ofertę cenową zawsze opartą o aktualne notowania. giełdowe oraz elastyczny okres obowiązywania umowy.

GAZ zbilansowany Zysk – w ramach oferty proponujemy zakup gazu w oparciu o Rynek Dnia Bieżącego. Cena stała dla 70%-80% wartości deklarowanego zużycia gazu, dla pozostałej ilości wolumenu gazu 0%-30% rozliczenia będą prowadzone według cen Rynku Dnia Bieżącego. Każdego dnia na podstawie deklarowanych zużyć dokonamy zakupu pozostałego wolumenu gazu.

W trakcie trwania umowy istnieje możliwość odstąpienia od ceny Rynku Dnia Bieżącego i powrót do ceny dla wol. "80". W ramach tej oferty klient uzyskuje zawsze cenę odzwierciedlają aktualną sytuację na runku energii.

Oferta dual fuel, czyli energia elektryczna w pakiecie z gazem to propozycja coraz szerszego grona firm energetycznych. Czym wyróżniacie się na tle konkurencji?

KC: Oferta dual fuel umożliwia firmom jednoczesny zakup prądu i gazu na specjalnych warunkach i podwójny zysk. Dwa produkty – jeden proces zakupowy, klient może wybrać jeden okres umowy dla obu produktów. Zapewniamy pomoc profesjonalnych indywidualnych opiekunów w całej Polsce. Gwarantujemy doradztwo w wyborze optymalnej taryfy energetycznej dla Twojej firmy. Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie zmiany sprzedawcy gazu i prądu oraz faktury za rzeczywiste zużycie, dzięki którym klient może precyzyjnie kontrolować koszty w swojej firmie.

Rozmawiała: Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7