Wywiady
Start Wywiady Krzysztof Czajka, FITEN: Proponujemy umowę bez ukrytych opłat i dedykowanego doradcę
Artykuł

Krzysztof Czajka, FITEN: Proponujemy umowę bez ukrytych opłat i dedykowanego doradcę

FITEN S.A. to niezależny sprzedawca prądu i gazu dla firm, który na rynku działa od 2007 roku. O produktach energetycznych dla klientów biznesowych rozmawiamy z Krzysztofem Czajką, Członkiem Zarządu FITEN S.A.

Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN S.A.

Fiten to przede wszystkim sprzedawca energii dla biznesu. Co oferujecie małym i średnim przedsiębiorstwom?

Krzysztof Czajka, Członek Zarządu FITEN S.A.:Dokładamy wszelkich starań, aby stać się "najbardziej zaufanym dostawcą paliwa gazowego i energii". Celem spółki Fiten SA jest obsługa klientów na najwyższym poziomie w branży energetycznej w Polsce, przy zachowaniu konkurencyjnych cen za gaz i energię elektryczną, które są uczciwe.

Zależy nam na długofalowej współpracy z klientami biznesowymi i instytucjonalnym, dlatego nie pozyskujemy klientów tanimi wstępnymi ofertami, których rzeczywiste koszty w trakcie trwania umowy znacznie wzrastają.

Fiten SA proponuję klientom umowy sprzedaży bez ukrytych opłat nawet do końca roku 2018. Nie możemy pominąć informacji o bezpośrednim kontakcie z dedykowanym doradcą, m.in. w zakresie rozliczeń, terminowego wystawiania faktur w zależności od potrzeb, w formie tradycyjnej lub elektroniczne. Istotne jest wsparcie nowego sprzedawcy w obsłudze procesu zmiany sprzedawcy – energii elektrycznej i gazu. Dodatkowo naszym klientom proponujemy doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów dystrybucyjnych.

Pod koniec 2014 roku Fiten zapowiedziało rozszerzenie swojej oferty o wysokometanowy gaz ziemny. Sprzedaż dla klientów końcowych ruszyła pod koniec marca. Co proponujecie w ramach oferty gazowej?

KC: Z pośród ofert możemy wyróżnić trzy nowe produkty:

GAZ Stały Zysk - jest oferta przeznaczona dla przedsiębiorców oczekujących niższych kosztów oraz stabilności i bezpieczeństwa dostaw gazu, gwarancja ceny aż do 2018 roku, proste rozliczenia – opłaty za rzeczywisty pobór gazu na podstawie danych pomiarowych, gwarantowany rabat od taryfy PGNiG przez cały okres trwania umowy.

GAZ Dynamiczny Zysk - jest to oferta doskonała dla przedsiębiorstw pracujących w systemie sezonowym, a także będących w gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Fiten SA proponuje swoim klientom indywidualnie dobraną ofertę na podstawie analizy poboru gazu, dostawy w okresach krótkoterminowych (miesiąc, kwartał, pół roku) oraz dostawy dywersyfikacyjne (jako drugi dostawca). Dostawy w oparciu o produkty notowane na rynku terminowym Towarowej Giełdy Energii SA. W ramach oferty Dynamiczny Zysk proponujemy ofertę cenową zawsze opartą o aktualne notowania. giełdowe oraz elastyczny okres obowiązywania umowy.

GAZ zbilansowany Zysk – w ramach oferty proponujemy zakup gazu w oparciu o Rynek Dnia Bieżącego. Cena stała dla 70%-80% wartości deklarowanego zużycia gazu, dla pozostałej ilości wolumenu gazu 0%-30% rozliczenia będą prowadzone według cen Rynku Dnia Bieżącego. Każdego dnia na podstawie deklarowanych zużyć dokonamy zakupu pozostałego wolumenu gazu.

W trakcie trwania umowy istnieje możliwość odstąpienia od ceny Rynku Dnia Bieżącego i powrót do ceny dla wol. "80". W ramach tej oferty klient uzyskuje zawsze cenę odzwierciedlają aktualną sytuację na runku energii.

Oferta dual fuel, czyli energia elektryczna w pakiecie z gazem to propozycja coraz szerszego grona firm energetycznych. Czym wyróżniacie się na tle konkurencji?

KC: Oferta dual fuel umożliwia firmom jednoczesny zakup prądu i gazu na specjalnych warunkach i podwójny zysk. Dwa produkty – jeden proces zakupowy, klient może wybrać jeden okres umowy dla obu produktów. Zapewniamy pomoc profesjonalnych indywidualnych opiekunów w całej Polsce. Gwarantujemy doradztwo w wyborze optymalnej taryfy energetycznej dla Twojej firmy. Oferujemy kompleksowe wsparcie w procesie zmiany sprzedawcy gazu i prądu oraz faktury za rzeczywiste zużycie, dzięki którym klient może precyzyjnie kontrolować koszty w swojej firmie.

Rozmawiała: Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7