Wywiady
Start Wywiady Waldemar Gałkiewicz, GREEN: Dopasowujemy się do potrzeb Klientów
Artykuł

Waldemar Gałkiewicz, GREEN: Dopasowujemy się do potrzeb Klientów

Green to jeden z wielu niezależnych sprzedawców energii, który rozpoczął swoją działalność na fali uwolnienia rynku. Dlaczego warto przenieść rachunek za prąd do tej spółki? O ofercie Green dla domu i firmy rozmawiamy z Waldemarem Gałkiewiczem, Prezesem Zarządu GREEN S.A.

Waldemar Gałkiewicz, Prezes Zarządu GREEN S.A.

Według najnowszych danych URE sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło w sumie ponad 455,6 tys. odbiorców. Jak Pan myśli,ile osób do końca br. wybierze nowego sprzedawcę?

Waldemar Gałkiewicz, Prezes Zarządu GREEN S.A., Bacznie obserwujemy zmiany, które wydarzyły się po roku 2007, kiedy to nastąpiła liberalizacja rynku energii elektrycznej. Od tego czasu powstało sporo alternatywnych sprzedawców, którzy powoli zaczęli uświadamiać Klientów, odnośnie końca monopolu regionalnego na sprzedaż energii elektrycznej. Efektem ich ciągłego "uświadamiania" jest rosnący trend liczby tych Klientów – a właściwie ich Punktów Poboru Energii (PPE). Przyrost trendu jest stały – ok. 3 - 4%. Prognoza ta jest ustabilizowana i do końca roku powinna się utrzymać. Obecnie w zgodzie z informacjami publikowanymi przez URE, każdego miesiąca około 10 tys. gospodarstw domowych zmienia sprzedawcę energii elektrycznej na zasadach TPA.

Green to jeden z niezależnych sprzedawców prądu, który ma bardzo bogatą ofertę dla domu: "Max Green", "Mix Green", "Gwarancja zawsze 5 zł taniej", "Optymalny Dom", "Prąd zmienny – Prąd stały". Czym się różnią te propozycje?

WG: Poza Klientami biznesowymi, dla których świadomość oszczędzania na kosztach stałych jest niejako naturalna, sporą grupę odbiorców naszych usług stanowią Klienci indywidualni. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy obszerną propozycję oszczędzania. Każde gospodarstwo domowe jest inne, ma inne potrzeby, inne zachowania i inne czynniki rządzą się dokonywanymi wyborami.

Oferta "MaxGreen" przeznaczona jest głównie dla osób w wieku +50. Jest to oferta z niską ceną za każdą kilowatogodzinę. Gospodarstwa seniorów zużywają mniej energii elektrycznej niż pełne gospodarstwa domowe, dlatego niska cena i niskie zużycie są dla nich dobrym przepisem na oszczędności.

Oferta "MixGreen" skierowana jest dla gospodarstw domowych, które mają zaplanowane w ciągu roku pewne wydatki – czy to remont, czy wakacje. Wtedy oszczędności z 3 lub 9 miesięcy na energii elektrycznej mogą przeznaczyć na inne potrzebniejsze wydatki.

"Gwarancja zawsze 5 zł taniej" to oferta, która dedykowana jest tym, którzy bacznie obserwują rynek, znają ceny macierzystych sprzedawców i wpatrują się w każdy ich ruch. To oferta, która powoduje, że Klient ma zawsze 5 zł taniej na każdej megawatogodzinie w przypadku zmiany ceny u sprzedawcy z urzędu.

W ofercie "Optymalny dom" chcieliśmy podkreślić jak ważna jest cena za każdą zużytą kilowatogodzinę. Cena jest na niskim poziomie, dzięki czemu prace domowe przy dłuższym wykorzystaniu urządzeń zasilanych energią elektryczną będą stanowiły niemałą oszczędność.

Przygotowując oferty dla Konsumentów wzięliśmy pod uwagę również tych, którzy ciągle poszukują atrakcyjnych cen przez Internet. Dlatego też powstały dwie oferty: "Prąd zmienny i Prąd stały", które nie posiadają opłat handlowych. W ten sposób chcieliśmy wyróżnić te osoby, które same przez Internet przygotowują dla siebie umowę na sprzedaż energii dzięki naszemu szablonowi e-umowy: http://eumowa.greensa.pl/

Jak widać, każda oferta dedykowana jest dla innego typu gospodarstwa, ale łączy je jeden – bardzo istotny czynnik - gwarancja ceny, co powoduje, że w przypadku wzrostu ceny energii na rynku, cena z umowy nie wzrasta, tylko pozostaje na tym samym poziomie.

Dlaczego warto przenieść firmową fakturę do Was? Co oferujecie klientom biznesowym?

WG: Istotą naszego działania jest specjalistyczna wiedza wszystkich pracowników, doświadczenie i przede wszystkim zdywersyfikowana strategia zakupu energii elektrycznej. Proponowane przez nas ceny, połączone z najwyższą jakością obsługi Klienta przekładają się na zaufanie do naszej firmy oraz stały wzrost liczby Klientów. Green S.A. jest firmą elastyczną. Dopasowujemy się do potrzeb naszych Klientów. W szczególności oferujemy:

  • energię elektryczną w stałej gwarantowanej cenie do końca 2018 roku,
  • umowę na czas nieoznaczony lub na czas oznaczony,
  • ofertę cenową zawsze poniżej cen macierzystych spółek obrotu,
  • rozliczenia jedynie za energię elektryczną, brak ukrytych opłat,
  • rozliczenia w cyklach 1, 2 miesięcznych, przedpłaty, rozliczenia dekadowe,
  • jednakową ofertę na terenie całej Polski (brak różnicowania oferty ze względu na obszar OSD), oraz
  • audyty energetyczny i inne usługi około energetyczne, które pozwalają przedsiębiorcom znacznie obniżyć koszty na dystrybucji.

Jest też specjalna oferta "Buduj i oszczędzaj z Green" dedykowana dla osób budujących własny dom. Prąd budowlany raczej rzadko widnieje w ofercie sprzedawców niezależnych…

WG: Dla konsumentów – prąd budowlany przeznaczony jest na budowę domów, zaś dla biznesu – budowa lokali usługowych czy gastronomicznych. Prawie wszyscy sprzedawcy nie przywiązują uwagi do prądu budowalnego. Traktują go, jako zwykły prąd w cenie nieregulowanej dla taryfy C11. Tymczasem na rynku jest pewna grupa Klientów, która przy budowaniu swoich lokali potrzebuje oszczędności. Podpisując umowę z Green w ofercie "Buduj i oszczędzaj z Green", Klient oszczędza nie tylko na cenie za megawatogodzinę, ale również oszczędza na opłacie handlowej. Dajemy Klientom możliwość oszczędzania – to standard Green: Zielone światło dla tańszego prądu.

Green przymierza się do oferty dual fuel. Dlaczego zdecydowaliście się do sprzedaży energii dołączyć gaz? Kiedy oferta będzie dostępna?

WG: Już od pewnego czasu docierają do Green sygnały naszych Klientów z zapytaniami o sprzedaż oferty energia + gaz, tzw. dual fuel. Wprowadzając tę ofertę do sprzedaży w naszym przedsiębiorstwie będziemy mogli zapewnić kompleksową obsługę właśnie Tych Klientów – ale nie tylko biznesowych – Klienci indywidualni również, a nawet przede wszystkim oni będą mogli skorzystać z tej łączonej oferty.

Aktualnie dopinamy procesy organizacyjne, aby dobrze przygotować się do sprzedaży obu usług i w pełni profesjonalnie obsługiwać naszych Klientów. Pierwsi Klienci na dual fuel powinni pojawić się już na jesień.

Rozmawiała: Agnieszka Kierzkowska

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Green cena energii
08 Kwiecień 2016
Ceny 1kWh jakie proponuje Green, umowa czasowa oraz gwarancja utrzymania stawek. Zobacz ile możesz zaoszczędzić.
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7