Aktualności
Start Aktualności 200 mln zł na autobusy na prąd
Artykuł

200 mln zł na autobusy na prąd

Na ulicach miast w Polsce ma się w najbliższym czasie pojawić wiele nowych autobusów elektrycznych. Wszystko za sprawą finansowego wsparcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – pisze Interia.pl.

Dotacja z NFOŚiGW

NFOŚiGW chcąc obniżyć zużycie energii oraz paliw w publicznym transporcie będzie dofinansowywać takie przedsięwzięcia jak: zakup autobusów elektrycznych, budowa stacji ładowania pojazdów dla transportu zbiorowego, szkolenia kierowców. Wnioski na dotacje będzie można składać od 4 września do 22 września br. Wsparcie będzie można otrzymać w ramach programu "System zielonych inwestycji". W sumie do podziału jest 200 mln, z czego 41 mln zł w ramach dotacji, a 159 w ramach pożyczki. W przypadku dotacji można liczyć na pokrycie 40% kosztów, a ramach pożyczki można otrzymać do 100% różnicy pomiędzy wartością kosztów a dotacją.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie?

O dotacje w ramach programu "System zielonych inwestycji" mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego oraz spółki komunalne działające w celu wykonywania zadań jednostek samorządu terytorialnego dotyczących publicznego transportu zbiorowego. O dofinansowanie mogą się ponadto ubiegać podmioty, które świadczą usługi związane z publicznym transportem zbiorowym w ramach umowy zawartej z jednostkami samorządu terytorialnego.

Agnieszka Kierzkowska, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
artykuły
Archiwum
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7