Aktualności
Start Aktualności Oferta „Energa 365” dla gospodarstw domowych
Artykuł

Oferta „Energa 365” dla gospodarstw domowych

Stawki jakie zapłacimy za energię decydując się na tę ofertę Enera-Operator, warto się z nimi zapoznać zanim zdecydujemy się podpisać umowę.

Dla kogo umowa?

Dla obecnych klientów Energa- Operator, a także dla tych, którzy są zdecydowani zmienić swojego obecnego sprzedawcę. Jednym słowem wszyscy posiadacze taryfy G zdecydowani na zmianę, muszą jednak podpisać umowę do 31.12.2014 r., bowiem oferta ta ma taki właśnie okres obowiązywania.

Cena

Grupa Taryfowa

Cena energii za 1kWh według stawek cennikowych

Symbol grupy

Podstawowa

Tanie godziny

Oszczędne Noce
i Weekendy

Ekonomiczna Dolina

G11

0,3133

G12

0,3625 0,2401

G12w

0,3793 0,2517

G12r

0,4154

0,1953

Na co zwrócić uwagę?

Sprzedawcy energii kuszą dodatkowymi usługami, gwarancja niezmienności ceny to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w dobie niepewności. Ceny energii na giełdach rosną, jednak prezes URE z początkiem odmówił podwyższenia stawek. Jednak nikt nie wiem co może nas spotkać w przyszłym roku. Chcący skorzystać z promocji muszą podpisać umowę na co najmniej 2 lata, nie jest to długi okres, tym bardziej, że konkurencja przygotowała umowy 3 a nawet 5 letnie. W cenniku jaki podaje sprzedawca na stronie nie ma stawek za opłaty handlowe, należy także pamiętać, że rachunek za energię uwzględnia także opłaty za dystrybucję energii, ale na to nie mają wpływu sprzedawcy.

Korzyści

Cena gwarantowana, która nie ulegnie zmianie do końca trwania umowy. Dodatkowo możemy zdecydować się na fakturę przesyłaną Internetem. Ułatwienia płyną z dostępu do Elektronicznego Biura Obsługi Klienta za pośrednictwem, którego odbiorca kontroluje swoje płatności. Energa jest też partnerem programy Payback, terminowe regulowanie faktur przysparza dodatkowych punktów. Jednak Energa postanowiła pokusić pakietem do edytowania tekstu dobrze wszystkim znanym MS Office. Otrzymamy roczną licencję na korzystanie z edytorów tekstu za jedną złotówkę. Jako niezależny sprzedawca Energa kieruje swoje oferty dla obecnych klientów ale pragnie pozyskać nowych. Ceniąc sobie wybór klienta sprzedawca dostosował się do jego potrzeb i przygotował oferty odpowiadające poszczególnym grupom taryfowym. Stawki jakie przyjdzie nam zapłacić przedstawia tabela. Energa przygotowała cztery rodzaje ofert, w których dostępnych jest pakiet MS Office. Oferty te różnią się w zasadzie tylko ceną, która jest zmienna w zależności od godzin szczytu.

  • Podstawowa oferta czyli jedna stawka przez całą dobę, ułatwia to pracę nie musimy planować kiedy zrobić pranie, jasne reguły od początku do końca.
  • Tanie Godziny, oferta z podziałem na strefy, osoby które prowadzą nocny tryb życia i potrafią planować obowiązki domowe mogą prać czy zmywać wtedy w godzinach, w których obowiązuje niższa stawka. Stawka szczytowa droższa w ciągu dnia 6.00 -13.00 oraz 15.00 - 22.00, stawka pozaszczytowa tańsza ciągu dnia 13:00-15:00 oraz w nocy 22:00-6:00.
  • Oszczędnie Noce i Weekendy, to oferta skierowana do osób, które pracują i wszelkie obowiązki domowe wykonują nocna porą bądź w weekend. Stawka szczytowa droższa w ciągu dnia 6.00 -13.00 oraz 15.00 22.00 + soboty i niedziele, pozaszczytowatańsza ciągu dnia 13:00-15:00 oraz w nocy 22:00-6:00 + soboty i niedziele.
  • Ekonomiczna Dolina, oferta może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących na zmiany, wtedy idealnie dostosują wykonywanie obowiązków domowych do stawek, co za tym idzie zaoszczędzą. Stawka szczytowa droższa w ciągu dnia 7.00 -13.00 oraz 16.00 - 22.00, pozaszczytowatańsza w ciągu dnia 13.00-16.00 oraz w nocy 22:00-7:00.

Ile zapłacimy w ciągu trwania umowy?

Roczne opłaty za energię elektryczną, w naszych obliczeniach ujmujemy tylko stawkę energii elektrycznej bez opłaty dystrybucyjnej. Rzeczywiste zużycie energii elektrycznej w jednorodzinnym domu, wynosi rocznie średnio 2500 kWh x stawka za taryfę G11 0,2934zł. Obliczenia kształtują się następująco:
zużycie x stawka 2500 x 0,3133 zł = 733,50zł
Razem:783,25 zł rocznie

Wypowiedzenie umowy

Rozwiązanie umowy może zostać wniesione zarówno przez sprzedawcę jak i odbiorcę. W przypadku umowy z Energą obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia, Skutek wypowiedzenia czyli rozwiązanie następuje na końcu 3 miesiąca kalendarzowego. Jeśli odbiorca wypowie umową bądź wypowie ją sprzedawca ale z winy odbiorcy zgodnie z regulaminem naliczona będzie opłata. Wysokość opłaty stanowi różnicę wartości energii elektrycznej jaką odbiorca zadeklarował w umowie sprzedaż, według cen określonych w obowiązującym cenniku.

Ocena Redakcji

Osoby zorganizowane, mogą dopasować swój plan zajęć tak aby wykorzystać niższe stawki w taryfie G12, która jak widać w tabeli ma wariantów. Całkowita kwota jaką zobaczymy na fakturze oczywiści zawiera dodatkowe opłaty, o których nie wspomnieliśmy, gdyż leżą one w gestii dystybutora. Dodatkowe usługi to jak się okazuje droga do pozyskania nowych klientów, jendak badania robione były na przykładzie prądu i gazu, to oferta z pakietem MS Office i gwarancją ceny zasługuje na uwagę klienta.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Zobacz też inne aktualności
Energa sponsorem Stadionu w Gdańsku
09 Listopad 2015

Energa sponsorem Stadionu w Gdańsku

Największy obiekt sportowy na Pomorzu ma od dziś nowego sponsora tytularnego. Stadion w Gdańsku Letnicy obecnie nazywa się Stadion Energa Gdańsk. Kont...
Energa będzie sprzedawać prąd na Wyspach?
10 Kwiecień 2015

Energa będzie sprzedawać prąd na Wyspach?

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że Energa chce wejść na najbardziej konkurencyjny rynek w Europie – rynek brytyjski. Gdański koncern wynajął pono...
Energa zainwestuje w sieć 1,2 mld zł
09 Listopad 2017

Energa zainwestuje w sieć 1,2 mld zł

Jeszcze w tym roku Energa ma zamiar zainwestować w energetyczną sieć aż 1,2 mld zł. Natomiast w 2018 roku Grupa liczy na kilkunastomilionowe oszczędno...
Energa zmieni nr Punktów Poboru Energii
29 Czerwiec 2016

Energa zmieni nr Punktów Poboru Energii

Energa – Operator poinformował, że zmieni się numeracja PPE, czyli Punktów Poboru Energii stosowanych w komunikacji ze sprzedawcami prądu. Numeracja m...
Energa nadal bez nowej taryfy dla gospodarstw domowych
23 Marzec 2015

Energa nadal bez nowej taryfy dla gospodarstw domowych

Urząd Regulacji Energetyki ponownie odmówił sprzedawcy energii elektrycznej Energa-Obrót zatwierdzania nowej taryfy G. Jak wynika z opublikowanej dzis...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7