Aktualności
Start Aktualności Oferta PGE „Gwarantowane ceny dla domu”
Artykuł

Oferta PGE „Gwarantowane ceny dla domu”

Przeanalizowaliśmy ofertę PGE, która ma nie tylko dorównać innym firmom sprzedażowym, ale także przyciągnąć klientów. W ofercie znalazły się niskie stawi oraz gwarancji ich niezmienności.

Do kogo jest skierowana oferta?

Z oferty skorzystają odbiorcy, którzy są podłączeni do sieci tych dystrybutorów, z którymi PGE podpisało generalną umowę dystrybucyjną. Odbiorcy Ci muszą posiadać taryfę G11 bądź G12. Kolejnym warunkiem jest podpisanie umowy na czas nie krótszy niż do końca okresu gwarancji cen, czyli do 2015 roku. PGE w regulaminie jasno określiło, że nie podpisuje umów z odbiorcami, którzy nie regulują opłat na bieżąco, jak i figurują w rejestrze dłużników. Odbiory posiadający przedpłatowy układ pomiarownio rozliczeniowy także zostali wykluczeni i nie skorzystają z oferty. Na podjęcie decyzji mamy czas do 31.12. br., bowiem oferta obowiązuje do tego czasu.

Korzyści

PGE gwarantuje niezmienność cen energii jak i stawek opłat handlowych do końca 2015 roku. Zmianie ulec mogą jednak opłaty za usługi dystrybucyjne. Kiedy okres gwarancji ceny się zakończy sprzedawca naliczy stawki zgodne z obowiązującą taryfą.

Cena prądu

Do wyboru mamy dwie oferty. "Komfortową" dla korzystający z taryfy całodobowej G11, bądź dwustrefową G12 kryjącą się pod nazwą "Elastyczna." Zazwyczaj sprzedawcy w ofercie czy regulaminie podają stawki netto, które nie zawierają podatku vat, a ten nalicza się zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie zawierają także opłat z tytułu dystrybucji energii elektrycznej, gdyż te opłaty dolicza się dodatkowo. Dla ułatwienie podajemy stawki brutto z wliczonym podatkiem od towarów i usług.

Cena za energię elektryczną określona w regulaminie oferty PGE "Gwarantowane ceny dla domu" obowiązujące od momentu daty zawartej w umowie do 31.12.2014 roku.

Taryfa

G11 "komfortowa"

G12 "Elastyczna"

Stawka brutto

Stawka brutto

Całodobowa

0.3240

Dzienna

0.3488

Nocna

0.2721

Stawka opłaty handlowej liczona w zł/miesiąc

1.85

3.08

Okres rozliczeniowy

6 miesięcy

Wypowiedzenie umowy

Chcąc zerwać umowę na świadczenie usług musimy liczyć się z karą w wysokości 50 zł, która zostanie naliczona przez PGE. Kara powinna zostać uiszczona w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty. Jednak w regulaminie sprzedawca zastrzega sobie dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych, co może okazać się bardzo bolesne finansowo.

Ile zapłacimy?

Jeśli zdecydowalibyśmy się podpisać umowę od października br. to będziemy korzystać z oferty przez 27 miesięcy (1.10.2014 – 31.12.2015). Przeanalizujmy ofertę pod kontem taryfy G11 komfortową," gdzie stawka za 1kWh wynosi 0.3240 brutto. Przy założeniu, że rocznie w domu jednorodzinnym zużywa się do 2000 kWh, to przez te 27 miesięcy zużyliśmy 2500 kWh energii, zatem przez cały okres trwania umowy zapłacimy następujące kwoty:

Energia czynna 2500 kWh x 0.3240 zł brutto = 810zł

Opłata handlowa 27 miesięcy x 1.85 zł brutto = 49,95

Razem: 859,95 zł

Okres rozliczeniowy dla tej usługi wynosi 6 miesięcy, zatem rachunek w naszym analizowanym przypadku powinien opiewać na kwotę 192 zł.

Ocena redakcji

Bardzo pozytywnie oceniamy gwarancję ceny jaką proponuje PGE szkoda, że trwa ona tylko do 2015 roku. Kwoty za opłatę handlową kształtują się także na przyzwoitym poziomie. Czasu do skorzystania z oferty pozostaje niewiele, gdyż tylko półtora miesiąca, zatem jeszcze niezdecydowani muszą się sprężać. Przypominamy, że procedura zmiany sprzedawcy trwa niewiele ponad miesiąc i jest bezpłatna.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy
Zobacz też inne aktualności
PGE: niższa produkcja i niższa cena energii
21 Październik 2016

PGE: niższa produkcja i niższa cena energii

Polska Grupa Energetyczna przedstawiła szacunkowe dane za okres styczeń-wrzesień 2016r. Wynika z nich, że spadła zarówno produkcja, jak i cena energii...
Energa sponsorem stadionu w Gdańsku?
09 Październik 2015

Energa sponsorem stadionu w Gdańsku?

Według informacji „Gazety Wyborczej Trójmiasto” nowym sponsorem tytularnym stadionu w Gdańsku ma być Energa. Negocjacje toczyły się przez kilka miesię...
Lawinowo przenosimy rachunki za prąd
04 Wrzesień 2014

Lawinowo przenosimy rachunki za prąd

Zdaniem prezesa PGE branża energetyczna nie odczuwa gospodarczego spowolnienia. Zapotrzebowanie na prąd rośnie, choć dynamika wzrostu popytu nie jest ...
Prąd jak prąd – nowa oferta PGE
11 Czerwiec 2015

Prąd jak prąd – nowa oferta PGE

W ofercie Polskiej Grupy Energetycznej pojawiła się nowa propozycja „Prąd jak prąd”. Klienci, którzy postanowią z niej skorzystać zapewnią sobie stałą...
PGE ostrzega przed eFakturami z wirusem
02 Czerwiec 2016

PGE ostrzega przed eFakturami z wirusem

PGE Obrót ostrzega swoich klientów przed e-mailami z tytułem „eFaktura za energię elektryczną”. Wiadomość może zawierać groźnego wirusa typu trojan. S...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7