Aktualności
Start Aktualności Oferta PGE „Gwarantowane ceny dla domu”
Artykuł

Oferta PGE „Gwarantowane ceny dla domu”

Przeanalizowaliśmy ofertę PGE, która ma nie tylko dorównać innym firmom sprzedażowym, ale także przyciągnąć klientów. W ofercie znalazły się niskie stawi oraz gwarancji ich niezmienności.

Do kogo jest skierowana oferta?

Z oferty skorzystają odbiorcy, którzy są podłączeni do sieci tych dystrybutorów, z którymi PGE podpisało generalną umowę dystrybucyjną. Odbiorcy Ci muszą posiadać taryfę G11 bądź G12. Kolejnym warunkiem jest podpisanie umowy na czas nie krótszy niż do końca okresu gwarancji cen, czyli do 2015 roku. PGE w regulaminie jasno określiło, że nie podpisuje umów z odbiorcami, którzy nie regulują opłat na bieżąco, jak i figurują w rejestrze dłużników. Odbiory posiadający przedpłatowy układ pomiarownio rozliczeniowy także zostali wykluczeni i nie skorzystają z oferty. Na podjęcie decyzji mamy czas do 31.12. br., bowiem oferta obowiązuje do tego czasu.

Korzyści

PGE gwarantuje niezmienność cen energii jak i stawek opłat handlowych do końca 2015 roku. Zmianie ulec mogą jednak opłaty za usługi dystrybucyjne. Kiedy okres gwarancji ceny się zakończy sprzedawca naliczy stawki zgodne z obowiązującą taryfą.

Cena prądu

Do wyboru mamy dwie oferty. "Komfortową" dla korzystający z taryfy całodobowej G11, bądź dwustrefową G12 kryjącą się pod nazwą "Elastyczna." Zazwyczaj sprzedawcy w ofercie czy regulaminie podają stawki netto, które nie zawierają podatku vat, a ten nalicza się zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie zawierają także opłat z tytułu dystrybucji energii elektrycznej, gdyż te opłaty dolicza się dodatkowo. Dla ułatwienie podajemy stawki brutto z wliczonym podatkiem od towarów i usług.

Cena za energię elektryczną określona w regulaminie oferty PGE "Gwarantowane ceny dla domu" obowiązujące od momentu daty zawartej w umowie do 31.12.2014 roku.

Taryfa

G11 "komfortowa"

G12 "Elastyczna"

Stawka brutto

Stawka brutto

Całodobowa

0.3240

Dzienna

0.3488

Nocna

0.2721

Stawka opłaty handlowej liczona w zł/miesiąc

1.85

3.08

Okres rozliczeniowy

6 miesięcy

Wypowiedzenie umowy

Chcąc zerwać umowę na świadczenie usług musimy liczyć się z karą w wysokości 50 zł, która zostanie naliczona przez PGE. Kara powinna zostać uiszczona w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty. Jednak w regulaminie sprzedawca zastrzega sobie dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych, co może okazać się bardzo bolesne finansowo.

Ile zapłacimy?

Jeśli zdecydowalibyśmy się podpisać umowę od października br. to będziemy korzystać z oferty przez 27 miesięcy (1.10.2014 – 31.12.2015). Przeanalizujmy ofertę pod kontem taryfy G11 komfortową," gdzie stawka za 1kWh wynosi 0.3240 brutto. Przy założeniu, że rocznie w domu jednorodzinnym zużywa się do 2000 kWh, to przez te 27 miesięcy zużyliśmy 2500 kWh energii, zatem przez cały okres trwania umowy zapłacimy następujące kwoty:

Energia czynna 2500 kWh x 0.3240 zł brutto = 810zł

Opłata handlowa 27 miesięcy x 1.85 zł brutto = 49,95

Razem: 859,95 zł

Okres rozliczeniowy dla tej usługi wynosi 6 miesięcy, zatem rachunek w naszym analizowanym przypadku powinien opiewać na kwotę 192 zł.

Ocena redakcji

Bardzo pozytywnie oceniamy gwarancję ceny jaką proponuje PGE szkoda, że trwa ona tylko do 2015 roku. Kwoty za opłatę handlową kształtują się także na przyzwoitym poziomie. Czasu do skorzystania z oferty pozostaje niewiele, gdyż tylko półtora miesiąca, zatem jeszcze niezdecydowani muszą się sprężać. Przypominamy, że procedura zmiany sprzedawcy trwa niewiele ponad miesiąc i jest bezpłatna.

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Zobacz też inne aktualności
Energa sponsorem stadionu w Gdańsku?
09 Październik 2015

Energa sponsorem stadionu w Gdańsku?

Według informacji „Gazety Wyborczej Trójmiasto” nowym sponsorem tytularnym stadionu w Gdańsku ma być Energa. Negocjacje toczyły się przez kilka miesię...
PGE ostrzega przed eFakturami z wirusem
02 Czerwiec 2016

PGE ostrzega przed eFakturami z wirusem

PGE Obrót ostrzega swoich klientów przed e-mailami z tytułem „eFaktura za energię elektryczną”. Wiadomość może zawierać groźnego wirusa typu trojan. S...
Przerwy w dostawach prądu po opadach śniegu
13 Październik 2015

Przerwy w dostawach prądu po opadach śniegu

Wczoraj wieczorem aż 6 tysięcy odbiorców w województwie świętokrzyskim pozostawało bez energii elektrycznej – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania K...
Porównanie cen prądu - ranking ofert
04 Lipiec 2014

Porównanie cen prądu - ranking ofert

Konsument energii elektrycznej coraz częściej może przebierać w ofertach. Zmiana sprzedawca prądu może nam się opłacać, tzn. przynieść realne oszczęd...
PGE także z ofertą dla prosumentów
06 Sierpień 2015

PGE także z ofertą dla prosumentów

Po Tauronie także Polska Grupa Energetyczna zaprezentowała produkt dedykowany dla osób, którzy chcą produkować prąd na własny użytek, a nadwyżki sprze...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7