Aktualności
Start Aktualności Oferta TAURON produkt EnergoOszczędny
Artykuł

Oferta TAURON produkt EnergoOszczędny

Lodówka będzie chodzić za darmo przez cały okres trwania umowy. Sprawdziliśmy czy tak będzie naprawdę, dodatkowo prześwietliliśmy co jeszcze kryje się w tej ofercie.

Do kogo oferta jest skierowana?
Oferta jest dedykowana dla wszystkich tych którzy przyjęli ofertę cennikową Produktu Energooszczędnego. Aby skorzystać z promocji należy udać się do Punktu Obsługi Klienta, skontaktować się z Infolinią Sprzedawcy bądź uzupełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie energooszczedny.pl. Niestety z cennika nie mogą skorzystać ci którzy są podłączeni do OSD Tauron z siedzibą w Krakowie. Ale skorzystają ci co energię będą wykorzystać do własnych celów czy domowych, a nie na potrzeby działalności gospodarczej.
Cena prądu
Oferta obowiązuje od początku 3 listopada do końca grudnia 2014. Istnieją dwa modele stawek pierwszy trwa od listopada 2014 do października 2016, jednak to od kiedy wprowadzą nam nowe stawki zależy do tego kiedy podpiszemy umowę. Drugi wariant trwa do października 2016.
Grupa taryfowa
Umowa na 2 lata
Umowa na 3 lata
G11
0,3109 zł
0,3098 zł
Stawka stała
3,24
6,49
G12 stawka dzienna
0,3553 zł
0,3472 zł
G12 stawka nocna
0,2486 zł
0,2428 zł
Stawka stała
3,24
6,49

Korzyści
Jak wskazuje reklama nasza lodówka od prądu z Tauronu nie stanie się różowa, nie będzie też za nas odkurzać (niestety) ale może chodzić za darmo. Właśnie czy może i czy będzie? Regulamin promocji, bowiem klient korzystający z promocji otrzyma jednorazowy bonus pieniężny. Wysokość bonusu jest uzależniona od terminu obowiązywania cennika i występuje w dwóch wariantach.
Wysokość jednorazowego Bonusu
Cennik Produktu EnergoOszczędny obowiązujący do 31.10.2016 albo do 30.11.2016
105,70 zł
Cennik Produktu EnergoOszczędny obowiązujący do 31.10.2017 albo do 30.11.2017
158,55 zł
Ów bonus zostanie przekazy na konto rozliczeniowe klienta jednak nie później niż w ciągu 60 dni od dnia wystawienia faktury czy prognozowanego rozliczenia. O tym fakcie klient zostanie powiadomiony poprzez e-mail. Jak widać jest to bonus przyznawany tylko raz podczas trwania umowy. Klient można dowolnie rozporządza bonusem. Dodatkową korzyścią jest to, że grant ten nie stanowi dochodu i nie musimy rozliczać go według zasad zapisanych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dodatkową korzyścią jest usługa Elektryk 24, która w pierwszych trzech miesiącach jest darmowa, dalej do rachunku doliczona zostanie kwota 3,99 zł/mc.
Na co należy uważać?
W regulaminie znajduje się kwestia odnośnie tego, że klient ma wdać dyspozycję co do rozdysponowania bonusu. Regulamin bliżej jednak nie określa co należy rozumieć pod tym pojęciem. Domyślamy się tylko, że otrzymaną kwotę można rozdysponować na potrzeby bieżących należności, nie ma też szczegółowych kwestii jak bonusem zarządzać, czy wystarczy napisać e-mail czy konieczna jest dyspozycja pisemna poświadczona podpisem. Być może szczegółowe informacje otrzymuje klient podczas podpisania umowy. Bonus przyznawany jest w określonej wysokości, bowiem taki jest dwu bądź trzyletni koszt pracy lodówki klasy A+++, która pomieści 304 litry, a jej roczne zużycie to 170 kWh. Parametry lodówki określone zostały przez producentów. Tu wszystko się zgadza 170kWh * 0,3109 = 52,85 tyle wynosi roczny koszt prądu jaki zużyje lodówka. Dwuletni koszt to 105,07 zł a trzyletni 158,55 zł, zatem według tych obliczeń kwota bonusu jak najbardziej trafiona. Problemem jest jednak to, że niewielu z nas posiada lodówkę w klasie A+++. Nasze sprzęty pomimo tego, że są energooszczędne eksploatują znacznie więcej energii, zależy to też od ich poprawnego użytkowania.
Ile zapłacimy?
Gwarancja ceny i bonus może sprawić, że nasze faktury będą niskie. Czas na obliczenia niestety nie będą one zawierać opłat za dystrybucję gdyż istnieje wielu OSD a ci maja różne stawki. Obliczmy więc przykładowo ile za energię w jednorodzinnym domu, zapłacimy za 2500 kWh pobranej energii. Stawka za taryfę G11 - 0,3109zł, opłata miesięczna 3,24 zł. (umowa na dwa lata)
zużycie x stawka 2500 kWh * 0,3109 zł = 777,25zł
stawka miesięczna 12 * 3,24 zł =38,88 zł
razem: 816,13 zł rocznie
odejmujemy przyznany bonus w wysokości 52,85zł (połowę kwoty bonusu, gdyż wyliczmy tylko roczne koszty energii, a bonus chodź przyznany jednorazowo odnosi się są wysokością do dwuletniej pracy lodówki.)
przykładowy roczny koszt energii 816,13zł – 52,85 zł = 763,28 zł
Wypowiedzenie umowy
Jeśli zdecydujemy się na wcześniejsze wypowiedzenie cennika i umowy musimy liczyć się z opłata jaką nałoży na nas sprzedawca. Będzie to 25 zł za każdy miesiąc, w którym umowa powinna obowiązywać ale w związku z naszym wypowiedzeniem usługa nie będzie świadczona. W praktyce wygląda to mniej więcej tak: jeśli podpisaliśmy umowę do października 2015 a wypowiadamy ją w maju 2015 to od czerwca będzie naliczona nam opłata, czyli za pozostałe sześć miesięcy.
Ocena naszej redakcji?
Firmy sprzedażowe zajmują się tym czym powinny czyli sprzedażą energii elektrycznej i to właśnie widać w ofercie. Oferta jest rozsądna jak to wychodzi z obliczeń (szkoda tylko, że Tauron poszukał bardzo oszczędną lodówkę, takiego modelu próżno szukać w domach, przynajmniej naszych) Niemniej jednak, dobra cena, bonus pieniążny, gwarancja stawek, dodatkowa opieka fachowca zasługują na pozytywną opinię naszej redakcji.
Grażyna Kulik, Redaktor
Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Zobacz też inne aktualności
Tauron24 – nowy serwis sprzedażowy Tauronu
05 Listopad 2015

Tauron24 – nowy serwis sprzedażowy Tauronu

Od początku listopada można korzystać w nowego serwisu sprzedażowego Tauronu. Za pomocą Tauron24.pl odbiorcy prądu mogą m.in. zawierać online umowy na...
Tauron kupi PKP Energetykę z PZU?
29 Maj 2015

Tauron kupi PKP Energetykę z PZU?

Katowicki koncern energetyczny wspólnie z PZU zamierza przejąć PKP Energetykę. Termin na składanie cenowych propozycji został przedłużony do 8 czerwca...
Nowe biura obsługi klienta TAURON BOK
15 Listopad 2017

Nowe biura obsługi klienta TAURON BOK

Jak podaje w komunikacie prasowym Tauron otwiera sześć nowych biur obsługi klienta. Ponadto sprzedawca wprowadza udoskonalenia w obłudzie telefoniczne...
Tauron w projekcie Mobistyle
16 Maj 2016

Tauron w projekcie Mobistyle

Tauron będzie uczestnikiem projektu Mobistyle, którego celem jest m.in. zachęcanie odbiorców do efektywnego korzystania z prądu i ciepła. Całkowity ko...
PGE także z ofertą dla prosumentów
06 Sierpień 2015

PGE także z ofertą dla prosumentów

Po Tauronie także Polska Grupa Energetyczna zaprezentowała produkt dedykowany dla osób, którzy chcą produkować prąd na własny użytek, a nadwyżki sprze...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7