Aktualności
Start Aktualności Ogrzewanie gazowe najpopularniejsze
Artykuł

Ogrzewanie gazowe najpopularniejsze

Z najnowszego „Raportu o budowie domów w Polsce” przygotowywane przez Oferteo.pl wynika, że osoby budujące dom najczęściej decydują się na ogrzewanie gazowe.

Ogrzewanie na gaz

Najnowsza, piąta już edycja "Raportu o budowie domów w Polsce" dotyczy 2016 roku. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że aż 40% respondentów w ubiegłym roku zdecydowało się wybrać ogrzewanie gazowe. W 2015 roku także najczęściej wybieranym ogrzewaniem domu było ogrzewanie za pomocą kotła na gaz.

Odnawialne źródła

Oczywiście nadal sporą popularnością cieszą się kotły na paliwo stałe, czyli na węgiel, miał, ekogroszek czy drewno. Na tego rodzaju ogrzewanie wskazało 30% ankietowanych. Coraz więcej osób wybiera jednak instalacje wykorzystujące źródła odnawialne. Pompę ciepła zamontowało 15% badanych, a kolektory słoneczne wybrało 7% ankietowanych. Mniejszą popularnością wśród budujących dom cieszy się ciepło sieciowe.

Wentylacja

Po raz pierwszy "Raport o budowie domów w Polsce" poruszył kwestie rodzaju wentylacji. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wentylacja grawitacyjna (55%). Kolejne miejsca zajęła wentylacja nawiewno-wywiewna, wywiewna oraz hybrydowa.

Okna

Respondentów zapytano także o rodzaj zamontowanych okien. 93% wybrało okna plastykowe, 6% okna drewniane a 1% okna aluminiowe.

Agnieszka Kierzkowska, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy
Zobacz też inne aktualności
Energia z trawy ogrzeje domy?
25 Listopad 2016

Energia z trawy ogrzeje domy?

Ecotricity z Wielkiej Brytanii zaprezentowała nowa koncepcję produkcji energii elektrycznej z trawy. Zdaniem firmy za pomocą tej metody będzie można o...
Ogrzewanie na prąd – projekt Tauronu na Podhalu
23 Październik 2017

Ogrzewanie na prąd – projekt Tauronu na Podhalu

Tauron w ramach projektu „Eko-Tatry” będzie testować nowoczesne systemy ogrzewania elektrycznego. Systemy będą montowane w domach jednorodzinnych o p...
Będzie tańsza taryfa nocna na ogrzewanie?
27 Wrzesień 2017

Będzie tańsza taryfa nocna na ogrzewanie?

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że resort energii planuje wprowadzić specjalną nocną taryfę energetyczną. Ma ona zachęcić Polaków do korzystani...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7