Fot. Flickr.com, stevendepolo
PKP Energetyka i oferta dual fuel
W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka podkreślał, że oferta dual fuel to usługa perspektywiczna, a jej potencjał zaczyna doceniać coraz więcej konsumentów. PKP Energetyka prowadzi rozmowy z kolejnymi przedsiębiorstwami, które są zainteresowane dostawami energii elektrycznej i gazu w pakiecie. W planach spółki jest dążenie do liderowania sprzedaży dual fuel w Polsce.
Duon – coraz więcej sprzedanych pakietów
Oferta dual fuel jest coraz bardziej rozchwytywana przez konsumentów, co potwierdza także Duon. Jak poinformował prezes Grupy Duon Mariusz Caliński z pakietu energia elektryczna i gaz korzysta aktualnie ponad stu odbiorców. Na wybór takiej oferty decyduje się w ostatnim czasie aż połowa nowych klientów tej firmy energetycznej. Dual fuel to często korzystne oferty, bowiem koszt pozyskania oraz obsługi klienta jest tu mniejszy niż przy oddzielnej umowie na sprzedaż prądu i gazu.
Ilu Polaków zmieniło dostawcę gazu?
Jak na razie na zmianę dostawcy gazu decyduje się mało klientów. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki w ciągu czterech ostatnich lat taki ruch podjęło około siedemset podmiotów. To bardzo mało, biorąc pod uwagę fakt, że około 6,5 mln klientów posiada Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, do którego należy 95% rynku gazu w Polsce. Jak prognozują eksperci większe zmiany już niedługo się pojawią.
Konsumenci chcą korzystać z dual fuel
ARC Rynek i Opinia przeprowadził na zlecenie PKP Energetyki badanie, z którego wynika że ponad połowa przedsiębiorstw jest zainteresowanych zmianą sprzedawcy, jeśli krok ten wiąże się w oszczędnościami 5% w skali roku. 92% ankietowanych dokonałoby takiej zmiany w przypadku oszczędności rzędu 20%. Zakup energii elektrycznej i gazu w jednym pakiecie preferuje natomiast aż 70% konsumentów.
Agnieszka Kierzkowska, Redaktor naczelna