Aktualności
Start Aktualności Prąd za darmo z fal morskich
Artykuł

Prąd za darmo z fal morskich

Jak donosi Onet.pl Gibraltar to pierwszy europejski kraj, w którym ruszyło wytwarzanie prądu z fal pływowych. Ta metoda produkcji ma szanse w przyszłości zastąpić tradycyjne elektrownie.

Tani prąd

Jak podkreśla portal już teraz trzeba mieć na uwadze, fakt iż paliwa kopalne za jakiś czas po prostu się skończą. Należy zatem szukać alternatywnych sposobów na wytwarzanie energii elektrycznej. Metody te powinny zapewnić nie tylko duże ilości taniego prądu, ale i powinny być przyjazne dla środowiska naturalnego.

Sprawdź oferty na tani prąd i gaz

Prąd z fal

W Gibraltarze firma Eco Wave Power zbudowana elektrownie, która produkuje prąd z fal pływowych. To pierwsza tego rodzaju elektrownia na Starym Kontynencie. W tym systemie stosuje się specjalnie pływaki, które w chwili przepływu idą w górę. Następnie ruch ten jest przetwarzany na energię elektryczną. Póki co elektrownia ta nie cechuje się dużą efektywnością – produkuje 100 kW energii. W planach zaspokajanie minimum 15% zapotrzebowania na prąd Gibraltaru. Ma to nastąpić do 2020 roku. W tym celu instalacja ma być zlokalizowana bardziej na północ od aktualnego kompleksu i ma składać się większej ilości pływaków o większych rozmiarach. Eco Wave Power przymierza się do budowy elektrowni w Meksyku, w Chinach, Anglii oraz Szkocji.

Agnieszka Kierzkowska, Redaktor naczelna

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj ceny energii elektrycznej
dla domu:

Noc: 30%
Dzień: 70%
Dla domu dom
Płać za energię jak najmniej. Porównaj ceny.
firma Dla firmy
Zobacz też inne aktualności
Tani prąd? Polacy mają na to sposób!
25 Marzec 2015

Tani prąd? Polacy mają na to sposób!

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” polscy naukowcy z Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie opracowali wynalazek, dzięki któremu mo...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7