Rząd w Wenezueli tymczasowo wprowadził dwudniowy tydzień pracy w sektorze publicznym. Powodem tej decyzji jest ogromny kryzys energetyczny z jakim od dłuższego czasu zmaga się ten południowoamerykański kraj.
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski w programie „Po przecinku” powiedział, że najtańsza na ten moment jest energetyka oparta na węglu. Odejście od tego surowca oznacza wyższe rachunki aż o 100%.
Ministerstwo energii proponuje zniesienie taryf gazowych. W 2017 roku z obowiązku taryfowego powinny być zwolnione przedsiębiorstwa, które dostarczają błękitne paliwo największym odbiorcom. Natomiast taryfy dla domu mają zostać zniesione w 2024 roku.
W ostatnim czasie wielu klientów Energi z rejonu Gdańska otrzymało podrobione faktury za energię elektryczną. Oszuści wykorzystują fakt, że firma energetyczna spóźniała się z wysyłaniem rachunków. Przyczyną opóźnień była zmiana systemu obsługi.
Sektor odnawialnych źródeł energii rozwija się szybko pomimo sporych nakładów finansowych. Koszty mają zwracać się latami, ale przy rosnących wymaganiach dot. niwelowania konwencjonalnych sposobów pozyskiwania energii czas ten może się skracać.
Centrica, jedna z największych brytyjskich firm energetycznych mająca w swojej ofercie energię elektryczna oraz gaz, w pierwszym kwartale tego straciła dwa razy więcej klientów niż w całym 2015 roku. Swój udział w rynku zwiększają niezależni sprzedawcy – donosi „Rzeczpospolita”.
W dziesięciu najbardziej zaludnionych obszarach w Wenezueli przez najbliższe 40 dni będą ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej. Prądu ma nie być przez cztery godzinny dziennie. Decyzję tą podjął wenezuelski rząd w związku z panującą w tym kraju dotkliwą suszą – informuje PAP.
W dniach 20-21 kwietnia 2016 r. w Gdańsku odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego – Gdańsk 2016, poświęconego wyzwaniom stojącym przed rozwojem polskiej energetyki.
Firma Energy Match została zwycięzcą aukcji na najtańszego sprzedawcę prądu w ramach prowadzonej przez Federację Konsumentów kampanii Energia Razem. W skali roku uczestnicy grupowej zmiany sprzedawcy będą mogli zaoszczędzić 160 zł.
Już niedługo dodatek energetyczny i ryczałt energetyczny nie będą jedynymi dopłatami do opłat za prąd. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaproponowało, aby dopłatę do rachunku otrzymywali osoby mieszkające niedaleko farm wiatrowych.
Projekt ustawy dot. mediów publicznych, który zakłada wprowadzenie opłaty audiowizualnej i doliczanie jej do rachunków za energię elektryczną, trafił już do parlamentu. Na funkcjonowanie narodowych mediów odbiorcy energii wydadzą 15 zł miesięcznie – informują wirtualnemedia.pl.
Wczoraj podczas konferencji Multimedia Polska przedstawiła nową strategię rozwoju. Grupa przekształca się z operatora telekomunikacyjnego na dostawcę usług zintegrowanych. Oprócz telewizji, Internetu, telefonu, czy prądu w ofercie pojawi się także m.in. gaz.