Aktualności
Start Aktualności TAURON z nową strategią od 2016
Artykuł

TAURON z nową strategią od 2016

Nowa strategia, wypracowana przez zarząd ma pojawić się do końca pierwszego kwartału 2016 roku. Wewnętrzne założenia mają przełożyć się na zwiększenie efektywności a także na podniesienie wartości grupy. Co zatem szykuje Tauron?

Nowy prezes, nowe porządki

Powołany od 8 grudnia br., prezes Taurona Remigiusz Nowakowski ma nadzieję, że strategia będzie wypracowana na początku przyszłego roku, po to aby przynosić efekty w drugiej połowie 2016 r. Jak podaje Nowakowski, spółka chce odzyskać zaufanie inwestorów, poprzez pokazanie długofalowej budowy wartości spółki. Według Nowakowskiego do spadku wartości akcji grupy na giełdzie przyczyniły się czynniki zewnętrzne m. in. to co działo się na światowym rynku surowców i paliw. Nie pomogła polityka klimatyczna oraz ogólna kondycja polskiej giełdy.

Tauron nastawiony na Klienta

Priorytetem strategii ma być wszechstronne nastawienie na klientów, gdyż to oni stanowią największą wartością dla grupy. Obecnie Tauron postrzegany jest, jakojeden ze sprzedawców należący do największej piątki, zarówno jeśli idzie o obrót jak i dystrybucję. Nowa strategia ma być nastawiona głównie na sprzedaż nie tyko samej energii, ale i dodatkowych usług. Jak podkreśla prezes, wyższa sprzedaż do jeden z głównym kierunków nowej strategii.

Przyszłe inwestycje Taurona

Prezes stawia na rentowność realizowanych inwestycji. Grupa ma inwestować tylko tam, gdzie zarząd uzyska pewność o powodzeniu. Takim działem jest kogeneracja, czyli wspólne wytwarzanie ciepła i energii. Nowy blok parowy gazowo-parowy w Łagisza, oraz budowa bloku w Jaworznie II to tylko początkowe inwestycje. Ma do końca wyjaśnić się sprawa dot. kopalni Brzeszcze, którą zajmował się poprzedni zarząd spółki. Tym bardziej, że procedury związane z włączenie kopalni do struktur są w toku.

Oferta Tauron

Obecnie w ofercie sprzedawcy znajduje się osiem produktów, które łączą sprzedaż energii elektrycznej, gazu, ciepła oraz usług dodatkowych takich jak Elektryk 24H czy Serwisant 24H. Obecne oferty sprzedaży energii to:

  • Prąd z Elektrykiem 24H - gwarancja ceny na 3 lata, pomoc fachowca, pierwsze 3 miesiące bez opłat.
  • Prąd z Serwisanetem 24H - stała cena energii przez 3 lata, w razie awarii sprzętu AGD, PC, RTV pomoc serwisu i elektryka.
  • Prąd z Eko - Certyfikat TUV, czyli 100 proc. zielonej energii, brak podwyżek przez 3 lata, rabat w dla Partnerów Tauron Fan.
  • Pompa Ciepła - dostępny na obszarze dystrybucji.
  • Produkt EKO Ogrzewanie - produkt dostępny na wybranym obszarze.
  • Gaz dla domu - niska cena, łatwy proces zmiany sprzedawcy.
  • Oferta dla prosumentów - oferta dla wytwórców czystej energii.
  • TAURON Smart Home - pilotażowy program, roczny program obejmujący dystrybucję inteligentnych wtyczek, czujników dymu, czadu i gazu orz kamer otwartych okien.

Zamów bezpłatne porównanie Twojego rachunku, dowiedz się kto ma najniższe ceny energii

Grażyna Kulik, Redaktor

Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Zobacz też inne aktualności
Za prąd zapłacimy o 84 zł więcej?
19 Lipiec 2018

Za prąd zapłacimy o 84 zł więcej?

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za prąd mogą wzrosnąć o nawet 84 zł w skali roku. Wszystko przez konflikt dot. opodatkowania napowietr...
Obniżka cen energii!
13 Listopad 2015

Obniżka cen energii!

Jak wynika z Monitora Cen Energii, który zaprezentował Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych ceny energii były o 2,1% niższe niż 12 miesięcy wcześ...
Od dziś zapłacimy więcej za prąd, mniej za gaz
30 Grudzień 2016

Od dziś zapłacimy więcej za prąd, mniej za gaz

Podwyżki cen prądu będą łagodniejsze? Nie, cena prądu spadnie, ale Polacy odczują wzrost opłat dystrybucyjnych. Te maksymalnie wyniosą o niecałe 4 pro...
Najtańsza energia elektryczna w Europie jest w…
08 Maj 2015

Najtańsza energia elektryczna w Europie jest w…

Za prąd płacimy więcej niż nasi sąsiedzi. Niższe ceny hurtowe prądu mają Duńczycy, Finowie, Niemcy, Czesi oraz Szwedzi – tak wynika z najnowszego rapo...
Ile płaciliśmy za prąd 15 lat temu?
19 Luty 2016

Ile płaciliśmy za prąd 15 lat temu?

Wielu Polaków narzeka, że koszty utrzymania mieszkania czy domu ciągle rosną. Jest to uzasadnione, bowiem znacząco wzrosły m.in. ceny prądu i bieżącej...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7