Oferty miesiąca
Start Oferty miesiąca Oferta Grudnia 2014: TAURON produkt EnergoOszczędny
Artykuł

Oferta Grudnia 2014: TAURON produkt EnergoOszczędny

Lodówka będzie chodzić za darmo przez cały okres trwania umowy. Sprawdziliśmy czy tak będzie naprawdę, dodatkowo prześwietliliśmy co jeszcze kryje się w tej ofercie.

Do kogo oferta jest skierowana?

Oferta jest dedykowana dla wszystkich tych którzy przyjęli ofertę cennikową Produktu Energooszczędnego. Aby skorzystać z promocji należy udać się do Punktu Obsługi Klienta, skontaktować się z Infolinią Sprzedawcy bądź uzupełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie energooszczedny.pl. Niestety z cennika nie mogą skorzystać ci którzy są podłączeni do OSD Tauron z siedzibą w Krakowie. Ale skorzystają ci co energię będą wykorzystać do własnych celów czy domowych, a nie na potrzeby działalności gospodarczej.

Korzyści

Jak wskazuje reklama nasza lodówka od prądu z Tauronu nie stanie się różowa, nie będzie też za nas odkurzać (niestety) ale może chodzić za darmo. Właśnie czy może i czy będzie? Regulamin promocji, bowiem klient korzystający z promocji otrzyma jednorazowy bonus pieniężny. Wysokość bonusu jest uzależniona od terminu obowiązywania cennika i występuje w dwóch wariantach.
Wysokość jednorazowego Bonusu
Cennik Produktu EnergoOszczędny obowiązujący do 31.10.2016 albo do 30.11.2016
105,70 zł
Cennik Produktu EnergoOszczędny obowiązujący do 31.10.2017 albo do 30.11.2017
158,55 zł
Ów bonus zostanie przekazy na konto rozliczeniowe klienta jednak nie później niż w ciągu 60 dni od dnia wystawienia faktury czy prognozowanego rozliczenia. O tym fakcie klient zostanie powiadomiony poprzez e-mail. Jak widać jest to bonus przyznawany tylko raz podczas trwania umowy. Klient można dowolnie rozporządza bonusem. Dodatkową korzyścią jest to, że grant ten nie stanowi dochodu i nie musimy rozliczać go według zasad zapisanych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dodatkową korzyścią jest usługa Elektryk 24, która w pierwszych trzech miesiącach jest darmowa, dalej do rachunku doliczona zostanie kwota 3,99 zł/mc.

Na co należy uważać?

W regulaminieznajduje się kwestiaodnośnie tego, że klient ma wdać dyspozycję co do rozdysponowania bonusu. Regulaminbliżej jednak nie określaco należy rozumieć pod tym pojęciem. Domyślamy się tylko, że otrzymaną kwotę można rozdysponować na potrzeby bieżących należności, nie ma też szczegółowych kwestii jak bonusem zarządzać, czy wystarczy napisać e-mail czy konieczna jest dyspozycja pisemna poświadczona podpisem. Być może szczegółowe informacje otrzymuje klient podczas podpisania umowy.Bonus przyznawany jest w określonej wysokości, bowiem taki jest dwu bądź trzyletni koszt pracy lodówki klasy A+++, która pomieści 304 litry, a jej roczne zużycie to 170 kWh. Parametry lodówki określone zostały przez producentów. Tu wszystko się zgadza 170kWh * 0,3109 = 52,85 tyle wynosiroczny koszt prądu jaki zużyje lodówka. Dwuletni koszt to 105,07 zł a trzyletni 158,55 zł,zatem według tych obliczeń kwota bonusu jak najbardziej trafiona. Problemem jest jednak to, że niewielu z nas posiada lodówkę w klasie A+++. Nasze sprzęty pomimo tego, że są energooszczędne eksploatują znacznie więcej energii, zależy to też od ich poprawnego użytkowania.

Ile zapłacimy?

Gwarancja ceny i bonus może sprawić, że nasze faktury będą niskie. Czas na obliczenia niestety nie będą one zawierać opłat za dystrybucję gdyż istnieje wielu OSD a ci maja różne stawki. Obliczmy więc przykładowo ile za energię w jednorodzinnym domu, zapłacimy za 2500 kWh pobranej energii. Stawka za taryfę G11 - 0,3109zł, opłata miesięczna 3,24 zł. (umowa na dwa lata)
zużycie x stawka 2500 kWh *0,3109 zł = 777,25zł
stawka miesięczna 12 *3,24 zł =38,88 zł
razem: 816,13 zł rocznie
odejmujemy przyznany bonus w wysokości 52,85zł (połowę kwoty bonusu, gdyż wyliczmy tylko roczne koszty energii, a bonus chodź przyznany jednorazowo odnosi się są wysokością do dwuletniej pracy lodówki.)
przykładowy roczny koszt energii 816,13zł – 52,85 zł =763,28 zł

Wypowiedzenie umowy

Jeśli zdecydujemy się na wcześniejsze wypowiedzenie cennika i umowy musimy liczyć się z opłata jaką nałoży na nas sprzedawca. Będzie to 25 zł za każdy miesiąc, w którym umowa powinna obowiązywać ale w związku z naszym wypowiedzeniem usługa nie będzie świadczona. W praktyce wygląda to mniej więcej tak: jeśli podpisaliśmy umowę do października 2015 a wypowiadamy ją w maju 2015 to od czerwca będzie naliczona nam opłata, czyli za pozostałe sześć miesięcy.

Ocena naszej redakcji?

Firmy sprzedażowe zajmują się tym czym powinny czyli sprzedażą energii elektrycznej i to właśnie widać w ofercie. Oferta jest rozsądna jak to wychodzi z obliczeń (szkoda tylko, że Tauron poszukał bardzo oszczędną lodówkę, takiego modelu próżno szukać w domach, przynajmniej naszych) Niemniej jednak, dobra cena, bonus pieniążny, gwarancja stawek, dodatkowa opieka fachowca zasługują na pozytywną opinię naszej redakcji.
Cennik oferty miesiąca
G11 - Umowa na 2 lata 0,3109 zł
G12 stawka dzienna - Umowa na 2 lata 0,3553 zł
G12 stawka nocna - Umowa na 2 lata 0,2486 zł
G11 - Umowa na 3 lata 0,3098 zł
G12 stawka dzienna - Umowa na 3 lata 0,3472 zł
G12 stawka nocna - Umowa na 3 lata 0,2428 zł
Opłaty dla oferty miesiąca
Stawka stała - Umowa na 2 lata 3,24 zł
Stawka stała - Umowa na 3 lata 6,49 zł
Zalety oferty miesiąca:
  •  Gwarancja stałej ceny prądu
  •  Usługa Elektryk 24
  •  Jednorazowy bonus
Średnia ocena
 
 
 
 
 

Dziękujemy za oddanie głosu


TAGI:
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej
Dla domu dom
Porównaj oferty na fotowoltaikę i oszczędzaj nawet 40%
firma Dla firmy

Zobacz też inne wpisy

Tauron kontakt – niezawodna obsługa klientów
11 Styczeń 2017
Tauron kontakt – dzięki infolinii Taurona jesteś w stanie zrealizować wiele kluczowych formalności bez wychodzenia z domu. Poniżej przedstawiamy najwa...
Ceny prądu TAURON
25 Kwiecień 2017
TAURON już w 2014 wprowadził do oferty usługi serwisowe. Obecnie pakiet elektryczny rozciąga się do Elektryka 24H, Serwisanta 24H, GazPomocy 24H i Ser...
Tauron wnioski o określenie warunków przyłączenia
17 Październik 2016
Do dystrybutora energii elektrycznej z wnioskiem o określenie warunków przyłączenia należy się udać nie tylko jeśli budujemy dom czy garaż, ale i takż...
Jak załatwić przyłączenie do prądu Tauron?
17 Październik 2016
Zanim przyłączymy nasz obiekt do sieci danego dystrybutora to musimy uzyskać warunki przyłączenia oraz podpisać i zrealizować umowę o przyłączenie. W ...
Tauron odczyty i rachunki. Sprawdź, jak rozliczyć się za prąd!
23 Listopad 2016
Szukasz informacji o rachunkach za prąd Tauron? Z tego poradnika dowiesz się co to są rozliczenia prognozowane, jak kontrolować swoje rachunki, jak sz...
Sprawdź zużycie energii dla urządzeń
łazienka
Łazienka
salon
Salon
warsztat
Warsztat
biuro
Biuro
ogród
Ogród
kuchnia
Kuchnia

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7