Polska oraz pozostałe kraje bałtyckie do czerwca 2018 roku są zobowiązane do przygotowania wspólnego projektu dot. synchronizacji ich sieci energetycznych z resztą UE – pisze Forsal.pl.
Eksperci twierdzą, że zmodyfikowane oprogramowanie o nazwie Crashoverride, może siać spustoszenie na rynku energetycznym. Mimo, że złośliwe oprogramowanie nie jest bezpośrednio kierowane na systemy zasilania siecią energetyczną, to eksperci twierdzą, że nie będzie trudno je zmodyfikować.
Rozbudowa elektrowni w Ostrołęce nie będzie mieć miejsca bez zgody UOKiK’u. Prezes tego urzędu jest bowiem decyzyjny aby wydać decyzję o koncentracji.
Wartość wyłącznika głównego musi spełniać kilka wymagań. Nie powinna być zbyt wysoka, aby uniknąć zbędnej straty energii elektrycznej, ale nie może być zbyt niska, aby uniknąć częstych przerw i "wypadnięcia" bezpiecznika.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne tłumacząc się bezpieczeństwem energetycznym Polski zamierzają wybudować linie wysokiego napięcia. Wysokich na 70 metrów słupów nie chcą mieszkańcy Mazowsza i Wielkopolski – donosi wyborcza.biz.
Zdaniem Henryka Majchrzaka, prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych poziom rezerw mocy w 2016 roku jest bezpieczny. W razie ekstremalnych sytuacji będziemy importować prąd od sąsiadów – informuje PAP.
Bezpieczeństwo energetyczne powiązane jest z ekonomią państwa oraz działaniami środowiskowymi. Definicja ustawowa głosi, że jest to stan gospodarki państwa, który umożliwia bieżące i przyszłe zapotrzebowanie na energię, dla wszystkich odbiorców.
W opinii Międzynarodowej Agencji Energetycznej do końca 2020 roku ponad ¼ globalnych dostaw energii elektrycznej będzie pochodzić z odnawialnych źródeł – informuje Interia.pl
Przepalenie się bezpieczników to najczęstsza awaria instalacji elektrycznej. Warto więc wiedzieć jak wymienić przepalony bezpiecznik.
Finalizacja projektu mostu energetycznego łączącego Polskę i Litwę jest coraz bliżej. Jeszcze w tym roku transgranicznym łącznikiem LitPol o mocy 500 MW ma popłynąć prąd w obu kierunkach. Jak pisze „Rzeczpospolita” może to spowodować spadek cen energii elektrycznej.
Polskiej energetyce nie będzie sprzyjać brak opadów jesienią i niskie temperatury zimą. Eksperci ostrzegają, że deficyt opadów i mróz mogą spowodować jeszcze większe problemy z dostarczaniem energii elektrycznej niż w sierpniu br. – donosi PAP.
Nasi zachodni sąsiedzi sporo inwestują w energetykę wiatrową i jednocześnie zaniedbują rozwój infrastruktury sieci przesyłowych. Nadwyżki wytworzonej energii elektrycznej pozbywają się przesyłając ją do Polski, Holandii, Belgii, Francji i Czech. To stwarza zagrożenie tzw. blackoutu, dlatego kraje te grożą blokadami – pisze „Die Welt”.