Jak uspokaja resort energii nie ma obaw, że zostaną wprowadzone ograniczenia w poborze energii elektrycznej. Powtórki zatem sprzed roku nie będzie, a ryzyko blackoutu w kolejnych latach jest niewielkie.
W ciągu najbliższych 9 lat w naszym kraju z powodu przestarzałych bloków energetycznych ubędzie tyle energii elektrycznej, ile jest produkowanych w 10 dużych elektrowniach – pisze wyborcza.biz.
Kilkanaście większych firm w Polsce może zapłacić kary w wysokości nawet 15% swoich rocznych obrotów. Wszystko przez to, że rok temu w trakcie obowiązywania tzw. stopni zasilania nie ograniczyli poboru prądu – donosi fakt.pl.
Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Polska poprosiła kraje sąsiednie o gotowość do dostarczania prądu w awaryjnych sytuacjach. Dzięki temu ma się już nie powtórzyć scenariusz z sierpnia ubiegłego roku - dostawy energii mają być stabilne.
Do 2035 roku w wyniku zaostrzonych norm środowiskowych z naszego systemu energetycznego może zniknąć nawet 50% mocy wytwórczych – ostrzega „Rzeczpospolita” powołując się na raport PSE.
Rząd w Wenezueli tymczasowo wprowadził dwudniowy tydzień pracy w sektorze publicznym. Powodem tej decyzji jest ogromny kryzys energetyczny z jakim od dłuższego czasu zmaga się ten południowoamerykański kraj.
W dziesięciu najbardziej zaludnionych obszarach w Wenezueli przez najbliższe 40 dni będą ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej. Prądu ma nie być przez cztery godzinny dziennie. Decyzję tą podjął wenezuelski rząd w związku z panującą w tym kraju dotkliwą suszą – informuje PAP.
„Gazeta Wyborcza” powołując się na ustalenia specjalistów ostrzega, że we wrześniu znowu może dojść do przerw w dostawach energii elektrycznej z powodu braku mocy.
W Wenezueli przez najbliższe dwa miesiące będzie obowiązywać krótszy czas pracy. Prezydent Nicolas Maduro postanowił zmniejszyć liczbę dni roboczych w tygodniu z pięciu do czterech. Powodem tej decyzji jest konieczność ograniczenia zużycia energii. W kraju nastawionym na hydroelektrownie panuje dotkliwa susza – donosi PAP.
W ostatnim czasie we Francji przeszły wichury, w skutek których prądu zostało pozbawionych około 70 tysięcy gospodarstw domowych. Francuscy energetycy postanowili obliczyć, ile kosztują przerwy w dostawie energii elektrycznej – donosi IAR.
Zdaniem Eryka Kłossowskiego, prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych w bieżącym roku przerwy w dostawie energii elektrycznej nie powinny nastąpić. Nadwyżka mocy wynosi 18% - informuje wnp.pl.
W Polsce od kilku dni utrzymują się silne mrozy. W związku z tym znacznie wzrosło zużycie energii elektrycznej. Polskie Sieci Elektroenergetyczne uspokajają, że prądu nie braknie, ale…