Najwięksi konsumenci prądu w dniu dzisiejszym będą mieli ograniczony dostęp do energii elektrycznej. Taką decyzję w związku z trwającą falą upałów i zwiększającym się zagrożeniem przeciążenia sieci wydały Polskie Sieci Elektroenergetyczne.
Brak prądu po burzy w okresie letnim dotyka niemal każdego z nas. Od zakładów energetycznych możemy jednak z tego tytułu domagać się bonifikat czy odszkodowań. Ile można otrzymać?
W ciągu ostatnich pięciu lat dostawy energii elektrycznej w naszym kraju były realizowane w sposób zgodny z zapotrzebowaniem. Jednak zużycie energii ma non stop rosnąć, a ryzyko kolejnych opóźnień w budowie elektrowni atomowej jest spore – alarmuje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli.
Jutrzejsze zaćmienie Słońca może na kilka godzin znacznie obniżyć moc słonecznych elektrowni w Europie oraz spowodować spadki napięcia w sieci energetycznej – informuje ENTSO-E.
W naszym kraju ma w najbliższym czasie powstać 200 tysięcy minielektrowni. Paradoksalnie, gdy w danej gminie prosumentami (producent i jednocześnie konsument energii) zostanie wielu mieszkańców to może pojawić się problem braku prądu. Dlaczego? Obecna infrastruktura może być wrażliwa na skoki napięcia pojawiające się przy korzystaniu z Odnawialnych Źródeł Energii – donosi wyborcza.biz.
Nie uregulowałeś rachunku za prąd, kolejne upomnienie a Ty nadal nie masz środków na koncie by uregulować zaległości? Zobacz ile zapłacisz za wznowienie dostarczania energii.
Jak wynika z raportu URE w bieżącym miesiącu oraz w styczniu 2016 roku mogą się pojawić niewielkie niedobory mocy dyspozycyjnej. Regulator zapewnia jednak, że nie powinniśmy się obawiać, że zabraknie nam energii elektrycznej. Do roku 2028 powstanie ponad 18 GW nowych mocy, a wycofanych zostanie zaledwie 5,2 GW.
Spółki energetyczne mają dosyć ambitne plany inwestycyjne. Jak donosi „Rzeczpospolita” do roku 2028 w naszym systemie energetycznym ma przybyć około 18,5 GW nowych mocy wytwórczych. Urząd Regulacji Energetyki na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród koncernów stworzył prognozy o ewentualnych niedoborach mocy.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza” cyberprzestępcy mogą odciąć nam prąd i sparaliżować całe państwo. Zdaniem specjalistów niezbędne są szybkie działania mające na celu poprawę ochrony tzw. infrastruktury krytycznej.
„Gazeta Polska Codziennie” alarmuje, że w ubiegłym miesiącu w szczytowych godzinach w Polsce zaczynało brakować energii elektrycznej. Sytuacja ta groziła odcięciem setek tysięcy odbiorców od prądu.
W Polsce w godzinach szczytu już zaczyna brakować energii elektrycznej. Okazuje się, że zakłady energetyczne są gotowe, aby zapłacić swoim klientom niemałe pieniądze, byle tylko na ich żądanie ograniczyli zużycie prądu.
Coraz częściej się słyszy, że już za rok pojawią się pierwsze problemy w dostawach energii elektrycznej. Prądu ma brakować przejściowo przez nawet kilka lat, aż do momentu uruchomienia nowych elektrowni. Taki scenariusz może się spełnić, ale wcale nie musi...