W ubiegły czwartek energia elektryczna z dostawą na rok 2019 osiągnęła najwyższą cenę w historii Towarowej Giełdy Energii. To oznacza, że prawdopodobnie czekają nas podwyżki rachunków – donosi wysokienapiecie.pl.
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za prąd mogą wzrosnąć o nawet 84 zł w skali roku. Wszystko przez konflikt dot. opodatkowania napowietrznych linii energetycznych. W górę mogą pójść również ceny gazu, wody czy usług telekomunikacyjnych.
Końcówka maja br. okazała się rekordowa pod względem cen energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii. Stawki na III kwartał przekroczyły 300 zł/MWh – podaje wnp.pl.
Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej opublikowała raport, z którego wynika że koszt produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej spadł o 73%. Ma być jeszcze taniej.
Zdaniem Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej już za dwa lata odnawialne źródła energii mogą być tańsze od paliw kopalnych. Inwestycje w elektrownie węglowe nie mają sensu – pisze globenergia.pl.
Jak przewiduje Australijska Komisja Rynku Energetycznego w połowie 2018 roku stawki za kWh zaczną spadać. Taka tendencja ma się utrzymywać jednak tylko przez około dwa lata – donosi swiatoze.pl.
Wczoraj kraje należące do Unii Europejskiej uzyskały porozumienie w sprawie uwolnienia cen energii na rynku europejskim. Ma to spowodować zwiększenie konkurencyjności oraz spadek cen – donosi PAP.
W przyszłym miesiącu ma zapaść decyzja odnośnie budowy pierwszej w naszym kraju elektrowni jądrowej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
W przyszłym roku ceny węgla energetycznego mają wzrosnąć o około 15% - tak wynika z raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Banku Zachodniego WBK. Automatycznie w górę mają pójść także ceny prądu – pisze wnp.pl.
Najważniejszy etap prac nad ustawą o rynku mocy już za nami. Ekspert Koalicji Klimatycznej w rozmowie z Money.pl podkreśla, że i tak już wysokie rachunki za prąd rolników po wprowadzeniu zmian wzrosną o nawet 20%.
Eurostat opublikował dane dot. średnich cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Unii Europejskiej. W pierwszym półroczu 2017 roku średnie ceny dla całej UE spadły, w Polsce poszły natomiast w górę.
Według Instytutu Energetyki Odnawialnej ceny energii dla odbiorców mogą wzrosnąć aż dwukrotnie. Podwyżki będą efektem jednoczesnego inwestowania w energetykę węglową i jądrową.