Tagi

Spis aktualności
Z dotacji na własny prąd skorzysta więcej osób?

Z dotacji na własny prąd skorzysta więcej osób?

W programie Prosument wprowadzono zmiany, które umożliwiają skorzystanie z dofinansowania do mikroinstalacji OZE większej liczbie osób. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obniżono próg wielkości inwestycji dla gmin oraz rozdzielono konieczność łączenia inwestycji w wytwarzanie prądu i ciepła.

Czy prąd ze słońca sfinansuje Ci dom?

Czy prąd ze słońca sfinansuje Ci dom?

Instalujesz na dachu słoneczne panele, a wytworzoną energię elektryczną sprzedajesz elektrowniom. Z pewnością oszczędzasz na fakturach za prąd i zarabiasz – co prawda niewiele, ale być może już niedługo ta sytuacja się zmieni. Optymiści są zdania, że z zysków przydomowej elektrowni będzie można sfinansować nawet… budowę domu!

Państwo dopłaci Ci do prądu!

Państwo dopłaci Ci do prądu!

Dodatek energetyczny to pomysł rządu na pomoc najuboższym mającym problem z regulowaniem należności za energię. O dodatek może się starać tzw. odbiorca wrażliwy.

Chcesz produkować energię w domu? Raczej nie zarobisz…

Chcesz produkować energię w domu? Raczej nie zarobisz…

Projekt ustawy o OZE został w dużym stopniu skrytykowany przez ekspertów. Chodzi przede wszystkim o część ustawy odnoszącej się do wsparcia prosumentów. Stawki, które zaoferowano za produkowany przez nich prąd są niskie. Brak jest również nowych form wsparcia dla nowych instalacji.

OZE – są pieniądze na rozwój

OZE – są pieniądze na rozwój

Można już składać wnioski o dofinansowanie w programie Bocian. Jego celem jest ograniczenie albo uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii. NFOŚiGW ma do rozdysponowania 420 mln zł.

1
Porównaj oferty instalacji fotowoltaicznych
dla domu:
na dachu
na gruncie
płaski
15o
35o - wzorcowy
powyżej 35o
dachówka
blacha
papa
Najlepsze oferty energii elektrycznej

Szybki kontakt

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h!

Obniżyliśmy rachunki
4 6 2 1 7