Urząd Regulacji Energetyki wszczął postępowania wobec tych odbiorców energii, którzy rok temu nie zastosowali się do obowiązku ograniczenia poboru prądu. Pod lupą regulatora znaleźli się także dystrybutorzy energii – pisze „Rzeczpospolita”.
Firmy energetyczne nie chcą ścigać za nieregulowanie składki audiowizualnej, która ma w przyszłym roku zastąpić abonament radiowo-telewizyjny. Niepłacenie nowej opłaty nie będzie się wiązać z odłączeniem prądu – informuje Press.pl.
Instytut Energetyki Odnawialnej prognozuje, że liczba mikroproducentów energii elektrycznej i ciepła wzrośnie nawet dwunastokrotnie. Chcą na tym skorzystać grupy energetyczne, dlatego przygotowały propozycje dla prosumentów. Jakie?
Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie przez CVC Capital Partners jednego z największych sprzedawców energii w Polsce - PKP Energetyki. Pod koniec lipca podpisano przedwstępną umowę na sprzedaż 100% akcji wartych blisko 2 mld zł.
Jak poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne z poniedziałku na wtorek przestały obowiązywać stopnie zasilania, które od 10 sierpnia 2015 roku ograniczały dostawy energii elektrycznej do największych odbiorców. To była pierwsza taka sytuacja od 26 lat – donosi wyborcza.biz.
We wtorek Rada Ministrów wydała rozporządzenie dotyczące ograniczenia dostaw energii elektrycznej. Będą one obowiązywać od 11 sierpnia do końca miesiąca br. Ograniczenia te nie dotyczą gospodarstw domowych, szpitali, lotnisk, obiektów wojskowych itp.
Najnowszy monitoring prowadzony przez Urząd Regulacji Energetyki wskazuje, że w maju swój rachunek za energię elektryczną przeniosło niemal 8 tys. gospodarstw domowych oraz 2 tys. firm. W sumie nowego dostawcę prądu ma już prawie 480 tys. odbiorców.
Ofgem - regulator sektora energetycznego w Wielkiej Brytanii nałożył na niemiecki koncern Eon karę finansową w wysokości 7,75 miliona funtów za nieprzestrzeganie praw konsumenckich. Za co dokładnie ukarano dostawcę energii?
Ministerstwo środowiska ma w planach wdrożyć opłaty za użytkowanie wody. Przed tą zmianą najbardziej broni się energetyka, dla której będzie to oznaczać spore koszty, nawet dziesiątki miliardów w skali roku – donosi „Puls Biznesu”.
Dostawcy energii coraz częściej oferują swoim klientom dodatkowe usługi. Obecnie wśród nich największym zainteresowaniem polskich konsumentów cieszą się dostawy gazu. Kto ma taką ofertę?
Czy kupując energię elektryczną zastanawiasz się, jaką ma jakość? Większość z nas zapewnie odpowie, że nie bierze tego w ogóle pod uwagę. To jednak poważny błąd, bowiem od jakości prądu zależy w dużym stopniu awaryjność naszego sprzętu AGD czy RTV. Jak twierdzą specjaliści otrzymywać będziemy prąd taki, za jaki faktycznie płacimy, dopiero po wdrożeniu inteligentnych sieci oraz opomiarowania.