Jak informuje „Gazeta Wyborcza” Polska poprosiła kraje sąsiednie o gotowość do dostarczania prądu w awaryjnych sytuacjach. Dzięki temu ma się już nie powtórzyć scenariusz z sierpnia ubiegłego roku - dostawy energii mają być stabilne.
Urząd Regulacji Energetyki po raz kolejny przygotował zbiór zasad, które powinien przestrzegać konsument energii w okresie wakacyjnym. Co radzi regulator?
Projekt ustawy dot. mediów publicznych, który zakłada wprowadzenie opłaty audiowizualnej i doliczanie jej do rachunków za energię elektryczną, trafił już do parlamentu. Na funkcjonowanie narodowych mediów odbiorcy energii wydadzą 15 zł miesięcznie – informują wirtualnemedia.pl.
„Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że w przypadku awarii sprzętu elektrycznego spowodowanego gwałtownymi skokami napięcia można się domagać od dostawcy energii rekompensaty. Okazuje się, że takie odszkodowanie jest opodatkowane.
Ministerstwo Kultury zdecydowało, że opłata audiowizualna która zastąpi dotychczasowy abonament RTV, będzie pobierana przez dostawców energii elektrycznej. Składka na publiczne media wyniesie 15 złotych miesięcznie.
Wszystkie koncerny energetyczne muszą świadczyć usługi na dużo wyższym poziomie niż dotychczas. Czas trwania przerw w dostawach prądu ma się zmniejszyć o co najmniej połowę. W innym przypadku dostawcy będą płacić gigantyczne kary – informuje RMF FM.
Rachunki za elektryczność pochłaniające sporą część naszego domowego budżetu można w bardzo prosty sposób zmniejszyć – zmienić sprzedawcę energii elektrycznej. Jak to zrobić szybko, a przede wszystkim bezpiecznie?
W wyniku otwarcia rynku energii w roku 2007 prawo do swobodnego wyboru dostawcy prądu nabyły także jednostki samorządu terytorialnego. Na co zwrócić uwagę przy przetargu na dostawę energii elektrycznej?
Aż 7 mld zł do roku 2020 moglibyśmy zaoszczędzić, gdyby w naszym kraju była większa konkurencja na rynku energii. W tej chwili płacimy 2 razy więcej niż wynosi średnia w UE. Energia elektryczna jest droższa tylko na Słowacji – donosi Newseria.pl
Otrzymałeś pismo, które informuje iż PGE Dystrybucja zmienia system rozliczeniowy, a należności za dostawy energii elektrycznej należy wpłacać na nowy numer rachunku bankowego? Zignoruj tą informacje, bo wysyłają ją oszuści – ostrzega PGE Dystrybucja.
Obecnie konsument energii nie ma możliwości zwrócenia się do żadnego podmiotu, który pozasądownie rozwiąże spór z przedsiębiorstwem energetycznym. Dlaczego? Bo takiego organu po prostu nie ma. Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna” wkrótce ma to się jednak zmienić.
Jak donosi Facua, organizacja broniąca praw konsumenta Hiszpanie płacą dużo zawyżone faktury za energię elektryczną. Koncerny energetyczne zarabiają na tym rocznie miliardy euro. Ponad połowę rachunków stanowią podatki oraz opłaty, które nierzadko mają niewiele wspólnego z wytwarzaniem prądu.