Rada Ministrów w dniu dzisiejszym przyjmie uchwałę w sprawie Krajowego Planu Działań, które dot. efektywności energetycznej. Autorem projektu tej uchwały jest resort energii – pisze wnp.pl.
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny generalnie w latach 2005-2016 zużycie prądu w polskich gospodarstwach domowych spada. W ubiegłym roku zanotowano jednak nieznaczny wzrost.
Na początku tygodnia przedstawiciele państw należących do Unii Europejskiej zatwierdzili przepisy dotyczące nowych etykiet energetycznych. Znikną kategorie z plusami – informuje PAP.
W ubiegłym roku wprowadzono prawo, które nakłada na przedsiębiorców obowiązek przeprowadzania audytów energetycznych. Pierwszy z nich musi się odbyć do końca września br.
Dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Agencja Energii MAE, Fatih Birol powiedział, że polityka energetyczna w Republice Czeskiej została wzmocniona poprzez przyjęcie w 2015 roku o Państwowej Polityki Energetycznej jak i przepisów dot. polityki klimatycznej.
Oszczędzanie energii elektrycznej jest opłacalne, zarówno dla firm z sektor MSP jak i gigantów. Projekt SME Check UP ma wspierać oszczędzanie w małych firmach nieobjętych ustawą o efektywności energetycznej.
Koszty zużycia energii w średnich i małych przedsiębiorstwach stanowią nawet połowę wszystkich kosztów. Jak przekonują eksperci rachunki można znacznie bo aż o 50% zmniejszyć. Wystarczy poprawić efektywność energetyczną – informuje PAP.
Korzystamy z energii elektrycznej codziennie, jest nam ona potrzebna nie tylko do pracy, ale także dla rozrywki czy codziennego egzystowania. Problem ciągłości dostaw, chociaż jest dla sektora energetycznego wyzwaniem, to jest coraz lepiej z zapewnieniem dostępu do energii elektrycznej. Dla odbiorcy liczy się nieprzerwany dostęp do energii, aby tego dokonać dostawcy muszą podporządkować się procesom społecznym, biznesowych i technologicznych oraz prawnym.
Ponad 100 tys. mieszkań zasilać będzie inteligentna sieć energetyczna (smart grid). Niestety, dla nas oszczędności w postaci 3,5 mld euro generowane będą w północnej części Holandii.
Po październikowych zmianach, kiedy to w życie wejdzie zmiana ustawy o efektywności energetycznej zaczniemy oszczędzać prąd. Zapytacie jak? Budynki mają stać się przyjazne środowisku poprzez rygorystyczne prawo.
Zdaniem europosłów powinna nastąpić aktualizacja skali efektywności energetycznej. Nowe oznakowanie urządzeń energetycznych powinno nadążać za postępem technologicznym.
Obecna ustawa o efektywności energetycznej wygasa na końcu 2016 roku. Projekt ustawy dotyczy m.in. zmniejszenia zużycia prądu oraz podwyższenia sprawności produkcji energii – donosi gazetaprawna.pl.