Jak przewiduje Bloomberg morska energetyka wiatrowa będzie się w najbliższej dekadzie dynamicznie rozwijać. W Polsce ten sektor ma ogromny potencjał, ale niewiele się dzieje – pisze „Puls Biznesu”.
Ostatni weekend nie minął tylko pod znakiem awarii prądu, ale i także rekordowej generacji energetyki wiatrowej – donosi Gramwzielone.pl.
Jak podaje WindEurope w pierwszych sześciu miesiącach 2017 roku w Unii Europejskiej oddano do użytku wiatraki o mocy w sumie około 6,1 GW. Najwięcej, bo blisko 50% z nich powstało w Niemczech.
Jak informuje Gramwzielone.pl w środę farmy wiatrowe w Polsce wygenerowały energię, która pokryła dzienne zapotrzebowanie na prąd aż 10 mln gospodarstw domowych.
W ubiegły poniedziałek europejskie elektrownie wiatrowe wygenerowały w sumie blisko 1 TWh energii elektrycznej. Gramwzielone.pl powołując się na dane WindEurope podkreśla, że taka ilość energii wystarczy na pokrycie zapotrzebowania aż 100 mln gospodarstw domowych.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne w okresie styczeń-sierpień zanotowały aż 17,19 % wzrost produkcji energii z wiatru. Zdaniem portalu gramwzielone.pl to wynik inwestycyjnego boomu w energetyce wiatrowej, który miał miejsce w 2015 roku.
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej wynika, że Polska zajęła drugie miejsce pod względem energetyki wiatrowej 2015r. W ubiegłym roku wybudowaliśmy wiatraki o mocy około 1,26 GW – informuje „Rzeczpospolita”.
W 2015 roku w Polsce produkcja energii z wiatru zwiększyła się aż o 40% - wynika z danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Tymczasem wytwarzanie energii z węgla pozostaje na tym samym poziomie – donosi wyborcza.biz.
W Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku aż 11% energii pochodziło z elektrowni wiatrowych. Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej twierdzi, że do roku 2030 wiatr może być największym źródłem energii na terenie UE – donosi „Rzeczpospolita”.
Według raportu EWEA (Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej) do 2030 roku największym źródłem energii w Unii Europejskiej będzie wiatr. Farmy wiatrowe mają wyprzedzić elektrownie na węgiel czy gaz – donosi gramwzielone.pl.
Jak donoszą eksperci w sektorze energetyki najdynamiczniej będą się rozwijać źródła odnawialne. Tam też znajdziemy zatrudnienie. W roku 2030 w Polsce w tej branży ma pracować nawet 42 tys. osób – informuje „Rzeczpospolita”.
Z najnowszego raportu Bloomberg New Energy Finance wynika, że w 2015 roku energia słoneczna oraz wiatrowa stały się bardziej konkurencyjne w stosunku do kosztów wytwarzania prądu z paliw kopalnych – donosi globenergia.pl