Okazuje się, że największym na świecie producentem energii słonecznej są Chiny. Taka informacja dla wielu może być zaskoczeniem, bo ten azjatycki kraj często kojarzy się z zanieczyszczeniem powietrza i energetyką opartą o tradycyjne źródła energii.
Dzięki nowej koncepcji o nazwie „Hydricity” wytwarzanie energii elektrycznej ze słońca będzie możliwe przez całą dobę, nawet w środku nocy – donosi portal globenergia.pl Jak to możliwe?
Cena prądu pozyskiwanego ze Słońca spadła do rekordowo niskiego poziomu – wynika z raportu przygotowanego przez LBNL. To rezultat m.in. spadku cen paneli słonecznych oraz poprawy ich wydajności.
Ogniwa słoneczne nowej generacji opracowane przez Polkę Olgę Malinkiewicz mają znacznie obniżyć koszt pozyskania energii elektrycznej ze słońca. Dziś w Ministerstwie Gospodarki ma zostać podpisana umowa z japońskim inwestorem Hideo Sawada.
Cały świat poszukuje nowych, tanich i ekologicznych rozwiązań dzięki, którym zyskamy nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej. Okazuje się, że nie musimy daleko szukać, polscy wynalazcy mają się czym pochwalić, a ich wynalazki sprawdzają się doskonale.
Jak podało kilka zagranicznych serwisów internetowych oraz magazynów najnowszy iPhone nie będzie wymagał ładowania. Producent urządzenia - firma Apple pod ekranami dotykowym iPhone’a 7 ma, bowiem zamiar zainstalować ogniwa słoneczne.
Bloomberg przygotował kolejną edycję raportu „New Energy Outlook”, w którym zapewnia, że energetyka odnawialna diametralnie zmieni system produkowania energii elektrycznej. Najtańszym sposobem produkcji energii ma być fotowoltaika – donosi gramwzielone.pl
Piasek i słońce kojarzą się nam przede wszystkim z okresem wakacyjnym. Tymczasem jedna z włoskich firm wpadła na pomysł, aby ten duet wykorzystano … w produkcji energii elektrycznej. Jak to działa?
W Holandii jesienią ubiegłego roku powstała siedemdziesięciometrowa ścieżka rowerowa wykonana z paneli fotowoltaicznych. Jej pomysłodawcy po testach trwających sześć miesięcy mówią, że trasa wytwarza więcej prądu niż przypuszczali – donosi wyborcza.pl
Jak wynika z opracowania wydanego przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej (IRENA) i Banku Światowego to energia geotermalna jest jednym z najtańszych metod wytwarzania energii elektrycznej w 2014 roku.
Jutrzejsze zaćmienie Słońca może na kilka godzin znacznie obniżyć moc słonecznych elektrowni w Europie oraz spowodować spadki napięcia w sieci energetycznej – informuje ENTSO-E.
Energia elektryczna pozyskiwana ze Słońca może być jeszcze tańsza. Wszystko za sprawą perowskity – grupy związków o podobnej krystalicznej strukturze. Początek 2015 roku przyniósł przełom… Nasze rachunki za prąd się obniżą?