Dokładnie dzisiaj, 1 października wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek zatwierdzania przez URE taryf na gaz ziemny dla odbiorców biznesowych. To nowa epoka polskiego rynku gazu – pisze wyborcza.pl.
Coraz więcej przedsiębiorstw składa wnioski o cofnięcie koncesji na import gazu do Polski. To jak pisze „Rzeczpospolita” może spowodować podwyżki cen błękitnego paliwa dla odbiorców biznesowych.
„Prąd i gaz dla dużej rodziny” to oferta, którą Energa kieruje do posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Propozycja wyróżnia się atrakcyjną ceną za prąd i gaz.
Z monitoringu zmian sprzedawcy gazu wynika, że w drugim kwartale br. swój rachunek za gaz przeniosło 14 718 odbiorców. W sumie na zmianę sprzedawcy zdecydowało się ponad 108 tys. Polaków.
Rynkowe ceny gazu w Polsce są sporo wyższe, niż te w krajach Europy Zachodniej. Co więcej nie ma perspektyw, aby stawki szybko spadły – pisze „Rzeczpospolita”.
Podpisana przez Prezydenta w drugiej połowie lipca ustawa wprowadziła zupełnie nowe obowiązki dla importerów gazu. Zdaniem ekspertów zmiany te spowodują wzrost cen.
Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że zatwierdził nową taryfę PGNiG dla największych odbiorców. Ceny gazu spadną średnio o 6,7% - 6,8%.
Wizyta Donalda Trumpa w Polsce ma zaowocować nowym kontraktem gazowym. Skroplony gaz LNG na rynku amerykańskim jest bardzo tani. Ile zapłaci Polska za gaz z USA?
Z badania przeprowadzonego przez Federację Konsumentów wynika, że 66% odbiorców nie wie, ile zużywa gazu, 77% nie wie, jaką posiada taryfę, a 22% nie ma pojęcia jakiej wysokości otrzymuje rachunki za gaz.
Dziś wchodzi w życie zaakceptowana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki podwyżka cen gazu. Wyższe rachunki będą otrzymywać zarówno gospodarstwa domowe, jak i odbiorcy biznesowi.
Plus, sieć telekomunikacyjna należąca do Cyfrowego Polsatu, rusza ze sprzedażą gazu dla gospodarstw domowych. Oferta „Ja+ Gaz” jest dostępna od 1 marca w punktach sprzedaży Plusa oraz Cyfrowego Polsatu.
Wczoraj Jarosław Wróbel prezes Polskiej Spółki Gazownictwa zapowiedział, że w ciągu najbliższych 5 lat poziom gazyfikacji kraju wzrośnie do 61%. Spółka na cel chce przeznaczyć blisko 12 mld zł – donosi PAP.