innogy Polska rozpoczyna sprzedaż gazu dla klientów indywidualnych. W ramach oferty „Stabilny prąd + gaz” sprzedawca proponuje promocję na prąd i niższą opłatę handlową.
Ecotricity z Wielkiej Brytanii zaprezentowała nowa koncepcję produkcji energii elektrycznej z trawy. Zdaniem firmy za pomocą tej metody będzie można ogrzać niemal wszystkie gospodarstwa domowe – pisze Onet.pl.
Decydując się na własną, przydomową instalację zbiornikową, z pewnością napotkamy trudności. Urzędowe zawirowania, bezpieczeństwo, oszczędności i użyteczności zbiornika. Kwestie te są brane pod uwagę przy wyborze lokalizacji. Często nie da się pogodzić norm budowlanych z zachowaniem estetyki i zasadami komfortu użytkowania. Gdzie, więc ulokować zbiornik LPG?
O płatnościach za energię czy gaz sieciowy nie trzeba dużo pisać, otrzymujemy przecież miesięczne rachunki. W przypadku LPG opłaty ponoszone są nieco inaczej, warto dowidzieć się więcej.
Proces decyzyjny przy wyborze ogrzewania dla domu nie ma końca. Jeśli już zdecydujesz, że chcesz mieszkanie dom ogrzewać gazem, zaraz pojawiają się koleje pytania. Skoro gaz to, jaki płynny (LPG) czy ziemny, ten pobierany z sieci? Jaki zbiornik na gaz? Własnościowy czy dzierżawiony?
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcę wprowadzić niższe opłaty za gaz uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rachunki dla tych odbiorców mają być niższe o nawet 900 zł rocznie – informuje PAP.
Jak informuje wysokienapiecie.pl do 2030 roku ceny energii będą rosnąć, a zależność od dostaw z zagranicy zwiększy się. Sytuacja ma się poprawić w połowie stulecia.
Pakiet energia elektryczna + gaz to już niemal standardowa oferta sprzedawców energii. Na rynku gazu próbują także zaistnieć dostawcy kablówki. Konkurencja zaostrza się – pisze gazetaprawna.pl.
Duon, jeden z niezależnych sprzedawców energii, wprowadził nową ofertę dla klientów indywidualnych. W ramach oferty o nazwie „Miesiąc gazu za darmo” sprzedawca proponuje możliwość wybrania najzimniejszego miesiąca, w którym będzie obowiązywać nawet 100% rabat na błękitne paliwo.
Polacy szczególnie w sezonie grzewczym muszą się liczyć ze sporymi wydatkami. Jak wynika z danych Eurostatu co dziesiątą złotówkę wydajemy na energię: prąd, gaz czy opał. Więcej płacą tylko Czesi i Słowacy – donosi tvn24bis.pl.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę gazową dla Energetycznego Centrum. Od 1 października 2015 roku dotychczasowi klienci indywidualni będą płacić za gaz o 6,1% mniej. Spółka jest jednym z największych na rynku alternatywnych sprzedawców paliwa gazowego.
„Przepis na energię” to najnowsza propozycja Polskiej Grupy Energetycznej dla gospodarstw domowych. W ramach tej oferty pakietowej Dual Fuel, czyli prądu i gazu klienci otrzymują także bezpłatne Assistance Gazowe przez okres nawet 12 miesięcy.