Najnowszymi konstrukcjami w dziedzinie kotłów grzewczych są tzw. kotły kondensacyjne, w których odpływające spaliny schładzane są do temperatury niższej niż temperatura punktu rosy. A zatem kotły te umożliwiają wykorzystanie ciepła skraplania pary wodnej znajdującej się w spalinach. Kotły kondensacyjne pozwalają na prawie całkowite wykorzystanie energii chemicznej paliwa wyrażonej jako ciepło spalania, a nie tylko wartość opałowa, co zachodzi w kotłach konwencjonalnych.
Specjalnie dla Was porównujemy ogrzewanie gazowe i elektryczne, obie instalacje do tanich nie należą, są bezobsługowe i ekologiczne. Zarówno ceny gazu jak i energii wywołują w nas emocje, w co więc zainwestować?
Decydując się na własną, przydomową instalację zbiornikową, z pewnością napotkamy trudności. Urzędowe zawirowania, bezpieczeństwo, oszczędności i użyteczności zbiornika. Kwestie te są brane pod uwagę przy wyborze lokalizacji. Często nie da się pogodzić norm budowlanych z zachowaniem estetyki i zasadami komfortu użytkowania. Gdzie, więc ulokować zbiornik LPG?
Proces decyzyjny przy wyborze ogrzewania dla domu nie ma końca. Jeśli już zdecydujesz, że chcesz mieszkanie dom ogrzewać gazem, zaraz pojawiają się koleje pytania. Skoro gaz to, jaki płynny (LPG) czy ziemny, ten pobierany z sieci? Jaki zbiornik na gaz? Własnościowy czy dzierżawiony?
W naszych warunkach klimatycznych, każde gospodarstwo domowe musi rozważyć, w jaki sposób będzie pozyskiwać ciepło. Prawie każdy z nas myśli nad tym, co będzie opcją najkorzystniejszą, ale i najtańszą.