Rozporządzenie Ministra Energii wprowadzające m.in. nową taryfę energetyczną zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw z dnia 30.12.2017r. Jej celem jest zachęcenie odbiorców do zużywania większej ilości energii w godzinach nocnych.
Dokonując podłączenia do sieci energetycznej decydujemy się z jakiej mocy i do jakiej sieci będziemy podłączeni, czy wówczas myślimy o taryfie?
Prąd jest tańszy nocą, nie wszyscy wiedzą, że sprzedawcy oferują tańszą energię poza godzinami szczytu. Czy takie rozwiązanie jest jednak korzystne dla wszystkich odbiorców?
Taryfa ma informować na nie tylko o cenach za energię ale także o mocy i rodzaju rozliczeń.
W jakich godzinach możemy do woli korzystać z niższej stawki, czy dystrybutorzy prowadzili tu rozgraniczenie?
Ceny prądu dla taryfy C11, przedstawiamy te do których udało nam się dotrzeć.
C11 zobacz szczegóły, kto z niej korzysta, dlaczego jest tak popularna?
Przedstawiamy opis taryf obecnych na rynku energetycznym, oraz zasady ich wyznaczania. Poradnik przygotowany jest dla przedsiębiorców. Pamiętajmy, że grupa taryfowa to „grupa odbiorców, dla których stosuje się odpowiedni zestaw cen i stawek uzależnionych od ich stosowania.
Jaka oferta sprzedaży energii elektrycznej jest dla Ciebie najkorzystniejsza? Którą taryfę wybrać: G11 czy G12? Warto się nad tym zastanowić, bowiem dobry wybór gwarantuje oszczędności na rachunkach za prąd.
Transfer energii elektrycznej do domu czy mieszkania to temat, który wiele osób się w ogólne nie interesuje. Najważniejsze dla nich jest to, że prąd płynie, a żarówka świeci. Tymczasem odpowiednio dobrana taryfa może przynieść spore oszczędności. Czy taryfa dwustrefowa opłaca się każdemu?
Jako odbiorcy energii w grupie G (gospodarstwa domowe) możemy płacić za prąd wg wybranej przez siebie taryfy. To znacząca decyzja, bowiem stawki w ramach danych taryf sporo się od siebie różnią. Zobacz, czy warto zmienić taryfę.
Co to są grupy taryfowe? Od czego zależy przynależność do danej grupy?