Ministerstwo Energii opublikowało najnowsze badania dot. elektrowni jądrowej w Polsce. 59% ankietowanych opowiedziało się za jej budową, a aż 42% wyraziłoby zgodę na jej ulokowanie w swojej okolicy.
Ministerstwo Energii, chce aby w godz. 23.00-7.00 dla gospodarstw domowych obowiązywały niższe ceny za kilowatogodzinę oraz stawki opłat za dystrybucję energii elektrycznej. Ma to zachęcić Polaków do przejścia na ogrzewanie elektryczne oraz do zakupu samochodu z silnikiem elektrycznym.
Zdaniem „Rzeczpospolitej” jeden z wiceministrów resortu energii w niedługim czasie może objąć stanowisko w jednej z największych w Polsce grup energetycznych.
Rok nowych zadań, tak brzmi nowe hasło partii rządzącej. Nie ominęło to też sektora energetycznego. Na stronie ministerstwa energetyki widnieje notatka o tym, jakie działania planuje rząd i ministerstwo na 2017 r.
Ponad połowa z nas jest za budową elektrowni jądrowej w naszym kraju – wynika z sondażu, który został przeprowadzony na zlecenie resortu energii. Ministerstwo podkreśla, że atom jeszcze nigdy nie miał takiego poparcia.
Ministerstwo energii proponuje zniesienie taryf gazowych. W 2017 roku z obowiązku taryfowego powinny być zwolnione przedsiębiorstwa, które dostarczają błękitne paliwo największym odbiorcom. Natomiast taryfy dla domu mają zostać zniesione w 2024 roku.
Od 1 kwietnia 2016 roku Ministerstwo Energii przejęło od resortu skarbu nadzór właścicielski nad spółkami energetycznymi. To efekt wejścia w życie przepisów ustawy o działach administracji rządowej z 11 lutego 2016 roku.
Krzysztof Tchórzewski, minister energii zapowiedział, że w najbliższym czasie ceny prądu dla gospodarstw domowych nie zostaną uwolnione. Polacy aż 1/10 swojego budżetu przeznaczają na opłaty za energię – donosi wnp.pl.
W Ministerstwie Energii trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o OZE. Jak wynika z komunikatu podanego przez resort planowane są daleko idące zmiany. Regulacja ma objąć m.in. wsparcie dla prosumentów.
Jak zapewniło wczoraj Ministerstwo Energii plan budowy elektrowni jądrowej w Polsce będzie kontynuowany. Decyzja o likwidacji stanowiska pełnomocnika ds. energetyki jądrowej jest tylko „uporządkowaniem systemu prawnego”.
Rząd planuje zlikwidować stanowisko ds. energetyki jądrowej – informuje „Rzeczpospolita”. Projekt rozporządzenia w tej sprawie wczoraj zgłosiła kancelaria premier Beaty Szydło.
Do Sejmu wpłynął projekt ustawy na mocy, której spółki energetyczne znajdą się pod nadzorem Ministerstwa Energii. Do tego resortu trafią m.in. PGE, Tauron, Energa i Enea.