Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w czwartek w nocy i rano przechodzące przez Polską nawałnice pozbawiły prądu około 176 tys. odbiorców.
Wniosek o odszkodowanie za brak prądu (rekompensatę) musi być prawidłowo zaadresowany, zawierać dane odbiorcy jak i wpłynąć do OSD w jak najszybszym czasie od zdarzenia.
Właściciel posiadłości ma prawo do składania wniosku o przyznanie odszkodowania za bezumowne korzystanie z kawałka jego posesji. Dystrybutorzy jednak są niechętni aby je wypłacać.
Według taryfy ogłaszanej corocznie przez dystrybutorów energii odbiorcom należy się bonifikata za przerwy w dostawach, a co z odszkodowaniami?
Odbiorca może uzyskać od firmy energetycznej bonifikatę za przerwy w dostawie energii elektrycznej. Odszkodowanie nie należy się jednak w każdym przypadku. Od czego zależy jego wysokość?
Odbiorcy szukają winowajcy za przerwy w dostawach energii jakie wprowadziły PSE. Straty jakie ponieśli mogą odbić się na ich kondycji finansowej, stąd też pomysł by starać się o odszkodowania w sądzie.
Brak prądu po burzy w okresie letnim dotyka niemal każdego z nas. Od zakładów energetycznych możemy jednak z tego tytułu domagać się bonifikat czy odszkodowań. Ile można otrzymać?
Po raz kolejny z powodu silnie wiejącego wiatru i wichur wiele osób w Polsce zostało pozbawionych prądu. Szczególnie sporo cierpią przez to firmy. Dla nich oznacza to jedno: nieplanowaną przerwę w produkcji. Jednak odbiorcy energii mogą się domagać od przedsiębiorstw energetycznych odszkodowań i bonifikat.
Zaskakuje Cię brak prądu w domu lub firmie? Okazuje się, że nie przeczytałeś/aś komunikatu TAURONU znajdującego się na słupie, czy klatce schodowej o planowych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej. Jak jeszcze można się dowiedzieć o planowanych wyłączeniach?
Poniosłeś stratę z powodu braku prądu? Należy ci się odszkodowanie! Kiedy można otrzymać je otrzymać? Ile wynoszą maksymalne przerwy w dostawie energii elektrycznej? Czy szkodę należy udowodnić?