Minister energii zapowiada, że bez „atomu” nie będzie morskich wiatraków. Według informacji portalu WysokieNapiecie.pl nowy model finansowania elektrowni jądrowej zakłada wprowadzenie nowej opłaty na rachunku za prąd.
Jak donosi „Rzeczpospolita”, sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych Greenwey wprowadziła jako pierwsza opłaty za ładowanie. Ile wynosi stawka za kilowatogodzinę?
W tym roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie powinny już wzrosnąć. Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z RMF FM zapewnia, że stawki za kWh będą stabilne. Innego zdania są eksperci rynku energii.
Od 2021 roku na rachunkach pojawi się nowa opłata – tzw. opłata mocowa. Stosowna ustawa została podpisana przez prezydenta oraz opublikowana w Dzienniku Ustaw – informuje polskieradio.pl.
Ofgem, regulator rynku energii w Wielkiej Brytanii, poinformował że jeden z operatorów nie spełnił wymogu dostosowania się do nowych przepisów dot. wysokości taryf dla odbiorców korzystających z prądu na kartę – donosi Gramwzielone.pl.
Ministerstwo Energii opiniując projekt rozporządzenia rządu w sprawie stawek opłat za usługi wodne wyraziło zaniepokojenie. Według resortu podwyżki przełożą się na ceny energii.
W ramach akcji „Zielone światło” ponad 50 rodzin w województwie mazowieckim i śląskim otrzyma bezpłatnie oświetlenie energooszczędne - donosi tvn24bis.pl.
Urząd Regulacji Energetyki prowadzi liczne postępowania administracyjne wobec tych firm, które w sierpniu 2015 roku przekroczyły limity poboru prądu. Grzywny za zaniedbania sięgające kilkunastu milionów zł mogą otrzymać najwięksi dostawcy energii, co może się przełożyć się na ceny prądu – pisze Money.pl.
W październiku 2020 roku na rachunkach za prąd pojawi się opłata mocowa. W przypadku gospodarstw domowych wysokość nowej opłaty ma być uzależniona od zużycia prądu w skali roku.
Rachunki za energię elektryczną mają wzrosnąć przeciętnie o 46 złotych. Taki będzie wynik nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Sejmowa komisja energii i skarbu nie złożyła żadnych poprawek do projektu nowelizacji – pisze portalsamorzadowy.pl.
Projekt ustawy o rynku mocy zakłada, że do faktury za energię elektryczną ma być doliczany tzw. abonament węglowy. Resort energii chce, aby nowe przepisy weszły w życie już od 2018 roku – pisze wyborcza.pl.
Związku z wprowadzeniem tzw. abonamentu węglowego rachunki za energię wzrosną o minimum 3-4 zł miesięcznie. Krzysztof Tchórzewski, minister energii w rozmowie z RMF FM przekonuje, że to cena za zielony prąd.