Życia bez dostaw energii elektrycznej oraz dostępu do usług telefonicznych trudno sobie Polakom wyobrazić – donosi Forsal.pl. Opłaty za prąd i telefon komórkowy są, bowiem regulowane przez Polaków w pierwszej kolejności – wynika z badania MillwardBrown zrealizowanego na zlecenie BIG InfoMonitor.
Kiedy dostajemy rachunek za prąd przede wszystkim zwracamy uwagę na kwotę do zapłaty. Sprawdzamy też informacje potrzebne do przelewu (numer faktury oraz numer konta). Na otrzymaną fakturę składa się jednak wiele pośrednich opłat, których zazwyczaj kompletnie nie rozumiemy. Co oznaczają? Sprawdźmy.
Nurtuje Cię ile kosztuje prąd? Co oznaczają znajdujące się na rachunku opłaty, jakie są ceny prądu na rynku hurtowym, a ile za energię elektryczną płacą zwykli konsumenci? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
Prawdopodobnie jutro senatorzy zadecydują czy nasze rachunki za energię elektryczną wzrosną. Przyczyną wyższych faktur mogą być gwarantowane ceny odkupu energii wytworzonej przez prosumentów.
Diana Bejko, wiceminister energetyki w Albanii została zwolniona, bo nie uregulowała swoich rachunków za energię elektryczną. W tym bałkańskim kraju trwa właśnie kampania nakłaniająca obywateli do płacenia faktur za prąd.
Większość Polaków nie wie, za co płaci dostając rachunek za energię elektryczną. Nie dziwi nas to, faktura za prąd nie wyjaśnia niczego, widzimy tylko ogólną sumę do zapłaty, ale co wpłynęło na jej wysokość, i jaka faktycznie jest cena kWh?
To pewnie od 2015 wzrośnie rachunek za prąd, na razie podwyżka nie dotyczy ceny prądu a jedynie opłaty przejściowej. Przedsiębiorcy rozpoczynają poszukiwania tanich rozwiązań dla swoich firm.
Być może na fakturze za energię elektryczną pojawi się nowa pozycja - opłata za powstanie elektrowni atomowej. Nie wyklucza tego przygotowująca budowę siłowni Polska Grupa Energetyczna. W tej chwili trwają rozmowy koncernu z rządem o sposobach wsparcia tej inwestycji.
Eurostat opublikował najnowsze dane, a wynika z nich, że na utrzymanie mieszkań w porównaniu z innymi krajami europejskimi przeznaczamy sporą część naszego wynagrodzenia. Na opłaty za ogrzewanie, wodę, energię, odprowadzenie nieczystości, wywóz śmieci, zarządzanie nieruchomością, czy na remonty wydaliśmy w 2013r. co piątą złotówkę.