Urząd Regulacji Energetyki zaprezentował dane dot. przeprowadzonych audytów energetycznych w przedsiębiorstwach w ubiegłym roku. Wynika z nich, że średnioroczne oszczędności energii wynoszą 973 373,597 toe.
Zastanawiacie się jak zmniejszyć rachunki za energię? Można zmienić sprzedawcę prądu, zakupić urządzenia energooszczędne albo po prostu zużywać mniej kWh. Jak się okazuje na oszczędzaniu energii można zarobić.
W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy przypada 29 października. W nocy z soboty na niedzielę przesuwany wskazówki zegarów z godziny trzeciej na drugą. Oszczędność energii w obecnych czasach jest z tego tytułu co najmniej wątpliwa.
Hotele to miejsca, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, co do tego nie ma wątpliwości. Dawniej hotelarze nie zwracali na to aż tak wielkiej uwagi, jeśli hotel przynosił zyski, to zużycie energii było na drugim a nawet trzecim planie. Dzisiaj wygląda to już trochę inaczej.
Wczoraj na sesji plenarnej Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie prostszych etykiet energetycznych, które będą obejmować klasy od A do G. Z sprzętu AGD znikną zatem oznaczenia z plusem, czyli A+, A++ i A+++.
Opłaty za energię elektryczną pochłaniają sporą część budżetów polskich rodzin. Średnio na prąd wydajemy 176 zł miesięcznie. Rachunki można jednak nieco zmniejszyć. Jak to zrobić? Sposobów jest mnóstwo, my przedstawiamy 4 z nich.
Jak podkreśla Newseria pierwsze kontrole zużycia energii w przedsiębiorstwach muszą być przeprowadzone najpóźniej na początku jesieni. Po raz kolejny przypominamy o obowiązku przeprowadzenia audytów energetycznych w największych firmach.
W nocy z soboty na niedziele następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarków przesuwamy z godziny 2.00 na 3.00. Jakie są konsekwencje zmiany czasu? Czy rzeczywiście zaoszczędzimy na energii?
Unia Europejska postanowiła od 2009 roku, wyeliminować stare żarówki miały zastąpić je nowe energooszczędne świetlówki. Cel - zmniejszenie zużycia energii. Jednak cena do zapłaty na obniżenie konsumpcji energii, w tym przypadku, wydaje się, nieco wysoka - stan zdrowia. O co chodzi?
Eksperci Forum Energii obliczyli, że gospodarstwa domowe mogłyby płacić niższe o 160 zł w skali roku rachunki za prąd, gdyby m.in. otrzymywali informacje ile energii i kiedy zużywają – informuje PAP.
Jak donosi agencja IAR we Francji jeszcze w tym okresie zimowym może zabraknąć energii elektrycznej. Meteorolodzy zapowiadają, że potężne mrozy utrzymają się jeszcze przez dłuższy czas.
Open Finance oblicza, że zapotrzebowanie na energię cieplną jest na razie o ponad 8 proc. niższe niż w zeszłych latach. Przez co Polacy mogą zauważyć oszczędności rzędu kilkuset złotych.