Komisja Europejska uważa, że za wzrostem cen energii elektrycznej oraz gazu w Europie stoją podatki oraz opłaty. Bruksela znalazła jednak kilka sposobów na ulżenie konsumentom energii.
Gotuj najlepiej na kuchni indukcyjnej, przykrywaj garnek i tylko niezbędną ilość wody. To tylko kilka sposobów na oszczędne gotowanie. Poznaj inne i płać mniejsze rachunki za energię.
Producenci AGD nieustannie rywalizują o miano najbardziej innowacyjnego. Mają świadomość, że teraz nie liczy się tylko i wyłącznie funkcjonalność sprzętu. Wchodzące na rynek urządzenie musi cechować się przede wszystkim energooszczędnością pod każdym względem. Taką cechę posiada pralka Xeros, która może zrewolucjonizować dotychczasowy sposób prania.
Urządzenie pracujące w trybie tzw. uśpienia pobiera przeciętnie prąd o wartości blisko 6 dolarów rocznie. Obecnie na całym świecie jest ok. 14 miliardów takich urządzeń, które marnują mnóstwo energii elektrycznej o wartości 80 miliardów USD. Za parę lat straty te wzrosną jeszcze o połowę.
Energię elektryczną możesz oszczędzać także w trakcie korzystania z komputera. Trzeba tylko zastosować się do dziesięciu bardzo prostych wskazówek. Sprawdź, zatem jak oszczędzać prąd korzystając z komputera.
Wydatki na prąd zaczynają zajmować coraz to większą pozycję w naszych domowych budżetach. Wszystko wskazuje na to, iż ceny energii będą rosły. Mamy, zatem jedno wyjście – zmniejszyć zużycie prądu. Do oświetlania domów i mieszkań coraz częściej wybieramy energooszczędne źródła światła.
Wiosną i latem faktura za energię elektryczną może być wyższa, o co najmniej 10%. O ile dokładnie wzrośnie rachunek zależy od mocy twojego klimatyzatora. CNN Money ma jednak patent na jego obniżenie nawet o 1/3.
Zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną powodują, iż coraz częściej szukamy pomysłów na ich obniżenie. Nie wszystkie jednak mogą przynieść nam realnych oszczędności. Co więc warto zrobić, aby płacić mniej za prąd?
Chcąc zmniejszyć wysokość rachunków za energię elektryczną rzadko zastanawiamy się nad zmianą w planie taryfowym. Króluje, bowiem przekonanie, że taryfa dwustrefowa jest opłacalna tylko wtedy, kiedy ogromną część energii wykorzystujemy poza szczytem. Kiedy warto zdecydować się na ten krok?
Coraz bardziej ekologiczna staje się miejska komunikacja. W Japonii kursują autobusy na prąd ładowane dzięki magnetycznej indukcji, a po australijskich drogach jeździ pierwszy na świecie autobus na energię ze słońca.
Jest tylko jeden sposób na sprawowanie kontroli nad rachunkiem za prąd i płacenie za zużycie rzeczywiste, a nie prognozowane. Tym sposobem jest tzw. licznik na kartę.
Naukowcy od wielu już lat pracują nad alternatywnymi źródłami energii elektrycznej. W dalszym ciągu najtańszym oraz najmniej degradującym przyrodę źródłem prądu jest atom. Czy projekt nazwany New Wave Energy zmieni ten stan rzeczy?