Jak we wtorek, późnym wieczorem informuje Urząd Regulacji Energetyki przeprowadzono cztery zaplanowane aukcje OZE, ale tylko trzy zostały zakończone wyłonieniem zwycięzcy.
Ekolodzy mogą o tym pomarzyć, ale jak podaje antyweb.pl wiatraki ostatnio mocno dały o sobie znać, wszystko przez sprzyjającą dla nich pogodę.
Magistrat zdecydował, że zakupi energię tylko z odnawialnych źródeł. Co zmniejszy emisję dwutlenku węgla o ok.165 tys. ton.
Już w przyszłym roku Google chce całkowicie przestawić się na energię odnawialną. Amerykański koncern internetowy postanowił przeznaczyć blisko 2 mld dolarów na projekty energii odnawialnej.
Jak podała Międzynarodowa Agencja Energii w 2015 roku po raz pierwszy liczba nowych instalacji OZE była większa niż instalacji, które wytwarzają prąd z paliw kopalnych – donosi Pb.pl.
Możemy nie osiągnąć celu jakim jest 15% udział odnawialnych źródeł energii w produkcji prądu do 2020 roku. W opinii ekspertów pozyskiwanie zielonej energii staje się nieopłacalne – pisze „Rzeczpospolita”.
Jak pisze „Rzeczpospolita” transformacja energetyki w Niemczech na OZE w ciągu dekady będzie kosztować każdą niemiecką rodzinę aż 25 tys. euro.
Z raportu „The potential of energy citizens in the European Union” wynika, że ponad połowa obywateli Unii Europejskiej może wytwarzać energię – pisze gramwzielone.pl.
Odnawialne źródła energii stanowią około 30% światowej mocy zainstalowanej oraz 23% całkowitej globalnej produkcji prądu – informuje BiznesAlert.pl powołując się na raport Światowej Rady Energetycznej.
Jak wynika z sondażu CBOS Polacy chcą zielonego prądu. Tymczasem rząd stawia przede wszystkim na wydobywanie węgla i budowę konwencjonalnych elektrowni. Prosumentów wspierają natomiast m.in. miasta i dostawcy energii – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Nie ogniwa fotowoltaiczne, czy nawet kolektory słoneczne a pompy ciepła są najczęściej poszukiwane przez osoby zainteresowane instalacjami OZE – wynika z raportu opracowanego przez Oferteo.pl.
Bloomberg New Energy Finance, firma badawcza z Londynu, przygotowała raport, który przedstawia prognozę jak w 2040 roku będzie wyglądał rynek energii. Największą perspektywę mają sektory OZE: energetyka słoneczna oraz energetyka wiatrowa – donosi globenergia.pl.