Hurtowe ceny energii elektrycznej w Niemczech są najniższe od dwunastu lat. To efekt wprowadzonego w 2010 roku planu transformacji energetyki Energiewende. Spadek cen za kWh nie odczuwają jednak niemieccy konsumenci, którzy płacą drugie z najwyższych rachunków w Europie – donosi Forsal.pl
Zaledwie 2% wykorzystywanej energii w Polsce pochodzi z zagranicy. Gorzej jest tylko na Malcie i Cyprze. W Europie „wyróżniamy się” także bardzo niskim udziałem źródeł rozproszonych w strukturze produkcji prądu. To wszystko powoduje, że nasz system energetyczny ma poważne problemy – wskazują eksperci cytowani przez PAP.
Farmy wiatrowe wytwarzają już 8% energii konsumowanej w Unii Europejskiej. Energia z wiatru ma coraz większy udział w unijnym miksie energetycznym. Bez niej osiągnięcie celu: 20% energii produkowanej z odnawialnych źródeł do 2020 roku nie jest możliwe – donosi gramwzielone.pl
Produkcja zielonej energii w Polsce staje się coraz mniej opłacalna – donosi „Rzeczpospolita”. Przyczyną takiego stanu rzeczy są niskie ceny zielonych certyfikatów stanowiących istotny element przychodów wytwórców energii z odnawialnych źródeł.
Od blisko 20 lat techniki solarne dynamicznie rozwijają się na całym świecie, głównie w krajach, które rozumieją znaczenie i potencjał sektora energii słonecznej. Polska powinna znaleźć się wśród nich.
Polski Prąd, jeden z niezależnych sprzedawców energii elektrycznej, z uwagi na rosnące zainteresowanie Polaków fotowoltaiką rozpoczął sprzedaż paneli słonecznych – informuje Newseria Inwestor
Dania pobiła kolejny rekord w wytwarzaniu energii z wiatru. Wyjątkowo wietrznym dniem okazał się być 9 lipiec bieżącego roku – w ten dzień wiatraki wygenerowały aż 140% zapotrzebowania tego kraju na prąd – informuje „The Guardian”.
Społecznościowy gigant zamierza wybudować nowe centrum danych. Kompleks o powierzchni 44 hektarów w miejscowości Fort Worth w Teksasie ma być w całości zasilany energią z wiatru – donosi „Rzeczpospolita”.
W Niemczech udział Odnawialnych Źródeł Energii w konsumpcji energii wzrósł do rekordowych 32,5%. W roku 2014 zielony prąd stanowił blisko 28% niemieckiego mixu energetycznego. Zdaniem specjalistów to efekt m.in. dobrych uzysków energii z elektrowni wiatrowych – informuje gramwzielone.pl
„Puls Biznesu” informuje, że program „Prosument” będzie obejmować także zielone źródła ciepła, czyli kolektory słoneczne, kotły biomasowe czy pompy ciepła.
Na energetykę odnawialną stawia coraz to więcej światowych koncernów. Korzystanie tylko i wyłącznie z zielonej energii w ciągu pięciu najbliższych lat ma zamiar wprowadzić u siebie Google. Spore inwestycje w Odnawialne Źródła Energii zapowiada także Ikea, Apple i Facebook – informuje „Rzeczpospolita”.
Program „Prosument” cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób, którą chcą mieć własną, przydomową elektrownie. Pierwsza transza dotacji w kwocie 20 mln zł „rozeszła” się w ciągu jednego dnia. NFOŚiGW chce, aby w programie oprócz BOŚ Banku brały udział także inne banki.