Dzięki najnowszemu projektowi Google o nazwie „Sunroof” będzie można wyliczyć czy opłaca się instalować panele słoneczne na danym dachu. Z narzędzia póki co korzystają tylko mieszkańcy niektórych stanów w USA, ale usługa ma być rozszerzana na kolejne obszary.
Jak donosi Forbes być może już niedługo ogniwa fotowoltaiczne nie będą nam się kojarzyć z panelami na dachach. Trwają bowiem prace nad zupełnie nową technologią - panelami słonecznymi w sprayu.
Jak pisze „Rzeczpospolita” z uwagi na zmiany w systemie wsparcia dla prosumentów, które wprowadzi nowa ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii inwestycja w panele fotowoltaiczne może być nieopłacalna.
Energia słoneczna zyskuje w naszym kraju na popularności. W 2015 roku moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych wzrosła aż o 240% do 71 MW. To jednak tylko 0,2% mocy w całym systemie energetycznym – donosi wyborcza.biz.
„Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że w ofertach największych firm energetycznych coraz częściej pojawiają się instalacje fotowoltaiczne. Dedykowaną propozycje dla osób chcących produkować własny prąd, czyli prosumentów mają już m.in. Tauron i PGE.
Energia słoneczna już niebawem może stać się motorem napędowym gospodarki, a to dzięki Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii, która stwarza ogromne możliwości jej rozwoju. Czy warto inwestować już teraz? Czy PV w praktyce przyniesieni korzyści i zysk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, będzie można uzyskać podczas piątych Międzynarodowych Targów RENEXPO® Poland.
Internetowy potentat chce pomagać w podejmowaniu decyzji o montażu na dachu domu paneli słonecznych. Google wystartowało właśnie z projektem pilotażowym „Project Sunroof”, a usługa jest dostępna w kilku rejonach USA – donosi Rzeczpospolita.
PGE to już drugi koncern energetyczny, który zachęca do zostania prosumentem, czyli jednocześnie producentem i konsumentem energii. Produkt „Energia przyszłości” wszedł do oferty Polskiej Grupy Energetycznej na początku lipca.
W wielkopolskim Ostrzeszowie otwarto właśnie farmę fotowoltaiczną, której moc wynosi 2 MW. Koszt inwestycji wyniósł 17,5 mln zł, z czego 8,5 mln zł pochodziło ze środków unijnych. To największa tego rodzaju instalacja w Polsce – informuje gramwzielone.pl
Jak pisze „Puls Biznesu” rynek fotowoltaiki w naszym kraju przeżywa prawdziwe boom. Zdaniem gazety własną produkcją energii ze słońca interesują się przede wszystkim mali konsumenci.
W Holandii jesienią ubiegłego roku powstała siedemdziesięciometrowa ścieżka rowerowa wykonana z paneli fotowoltaicznych. Jej pomysłodawcy po testach trwających sześć miesięcy mówią, że trasa wytwarza więcej prądu niż przypuszczali – donosi wyborcza.pl
Na pytanie ile kosztuje Cię miesięcznie energia elektryczna większość z nas odpowie zapewne, że dużo za dużo. Niestety ceny prądu są coraz to wyższe i trudno przypuszczać, że sytuacja się zmieni. A jakby tak mieć prąd za darmo?