Pięć polskich koncernów paliwowo-energetycznych znalazło się w prestiżowym zestawieniu 250 największych tego rodzaju firm na świecie. Na liście sporządzonej przez Platss widnieje PGE, PGNiG, Tauron, PKN Orlen oraz Energa.
Zielone światło dla budowy pierwszej w Polsce elektrowni atomowej dał właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego zdaniem stworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PGE, KGHM, Eneę oraz Tauron nie przyczyni się do ograniczenia konkurencji. Uruchomienie elektrowni jądrowej planowane jest na rok 2025.
Już za niecały miesiąc, a konkretnie od 2 listopada klienci Taurona mają uzyskać dostęp do specjalnej oferty T-Mobile. Równocześnie osoby korzystające z usług telekoma otrzymają dedykowaną ofertę krakowskiego sprzedawcy prądu. Szczegóły oferty na razie nie są znane.
Zdaniem prezesa PGE branża energetyczna nie odczuwa gospodarczego spowolnienia. Zapotrzebowanie na prąd rośnie, choć dynamika wzrostu popytu nie jest na tak wysokim poziomie jak jeszcze kilka lat temu. Zwiększa się za to intensywnie liczba odbiorców, którzy postanowili dokonać zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
Konkurencja na rynku energii elektrycznej jest coraz większa. Sprzedawcy prądu dwoją się i troją, aby utrzymać obecnych oraz zdobyć nowych klientów. A walczyć jest o co – do „wzięcia” jest ok. 16 milionów odbiorców indywidualnych.
Konsument energii elektrycznej coraz częściej może przebierać w ofertach. Zmiana sprzedawca prądu może nam się opłacać, tzn. przynieść realne oszczędności pod warunkiem jednak, że weźmiemy pod lupę wszystkie zawarte w umowie „haczyki” i wybierzemy najlepszą ofertę.
Cztery największe przedsiębiorstwa energetyczne w naszym kraju nawiązały współpracę w zakresie badań oraz podnoszenia poziomu konkurencyjności. Podpis pod listem intencyjnym złożyli przedstawiciele PGE, Taurona, Energi oraz Enei.