Rynkowe ceny gazu w Polsce są sporo wyższe, niż te w krajach Europy Zachodniej. Co więcej nie ma perspektyw, aby stawki szybko spadły – pisze „Rzeczpospolita”.
Podpisana przez Prezydenta w drugiej połowie lipca ustawa wprowadziła zupełnie nowe obowiązki dla importerów gazu. Zdaniem ekspertów zmiany te spowodują wzrost cen.
Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że zatwierdził nową taryfę PGNiG dla największych odbiorców. Ceny gazu spadną średnio o 6,7% - 6,8%.
Studia energetyczna to nowość, według najnowszego rankingu miesięcznika edukacyjnego "Perspektywa". I tak, na studia o tym kierunku najlepiej wybrać się na Politechnikę Warszawską, Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Wrocławską.
Przez dwa lata największy sprzedawca gazu w Polsce stracił aż kilkanaście procent udziału w rynku – pisze „Rzeczpospolita”.
Taryfa na gaz dla gospodarstw domowych obowiązuje do końca marca. Do Urzędu Regulacji Energetyki wpłynął wniosek PGNiG o zatwierdzenie nowej, wyższej taryfy.
Jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” od 2016 roku na rynku gazu bardzo aktywne są firmy energetyczne. O klientów potentata, czyli PGNiG ostro walczą szczególnie Tauron i Energa.
Z PGNiG możemy się skontaktować za pośrednictwem różnorodnych kanałów kontaktu, od linii telefonicznych poprzez rozwiązania elektroniczne, do bezpośredniego kontaktu w Biurach Obsługi Klienta na terenie całego kraju. Klienci mogą bez wychodzenia z domu skorzystać z pomocy konsultanta w regionalnych centrach telefonicznych (Contact Center). Klienci, którzy cenią szybki dostęp do dokumentów rozliczeniowych mogą skorzystać z eko-faktur, Elektronicznego Biura Obsługi Klienta e – BOK oraz formularzy kontaktowych ze strony www.pgnig.pl.
Jak zapowiada największy w Polsce sprzedawca gazu -PGNiG Obrót Detaliczny- od 18 lutego będzie obowiązywać nowa taryfa gazowa dla odbiorców indywidualnych.
W 100 dni Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo pozyskało 10 tys. nowych klientów. To efekt programu „Prąd i Gaz” (PiG). Dzięki tej ofercie łączonej odbiorcy mogą zaoszczędzić do 170 zł.
PGNiG oprócz gazu sprzedaje także energię elektryczną. Prąd w ofercie spółki dla klientów biznesowych pojawił się dwa lata temu. Od początku września br. gaz od PGNiG w pakiecie z prądem mogą zakupić także gospodarstwa domowe.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chcę wprowadzić niższe opłaty za gaz uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rachunki dla tych odbiorców mają być niższe o nawet 900 zł rocznie – informuje PAP.