Jak podała dziś agencja Reuters Unia Europejska przeznaczy ponad pół mld euro na wsparcie projektu połączenia energetycznego pomiędzy Francją a Hiszpanią. Dzięki podwodnemu kablowi, który ma biegnąć przez Zatokę Biskajską wspólnota ma m.in. zmniejszyć zależność od rosyjskiego gazu.
Wojna o węgiel w USA, w niedawnym przemówieniu Administrator EPA Scott Pruitt zarzucił Prezydentowi Trumpowi, że jego administracja zamiast wypełniania przedwyborczych obietnic tj. ratowania kopalni, daje pierwszeństwo energii wiatrowej i słonecznej.
Bezpieczeństwo energetyczne powiązane jest z ekonomią państwa oraz działaniami środowiskowymi. Definicja ustawowa głosi, że jest to stan gospodarki państwa, który umożliwia bieżące i przyszłe zapotrzebowanie na energię, dla wszystkich odbiorców.
Opłaty za energię elektryczną mają w ciągu roku wzrosnąć aż o 150 zł. Jaki jest powód tak wysokich podwyżek? Niekorzystna dla naszego kraju data utworzenia rezerwy stabilizacyjnej.
Zdaniem prezesa Rady Krajowej Federacji Konsumentów ceny energii w naszym kraju będą rosły. W rozmowie z PAP Kamil Pluskwa-Dąbrowski podkreślał, że ceny prądu dla gospodarstw domowych zależeć będą m.in. od polityki rządowej oraz regulacyjnej. Sporo do powiedzenia ma też pakiet klimatyczno-energetyczny UE.
Lubisz wiedzieć co u znajomych, lajkujesz ich zdjęcia i nie złożyłbyś życzeń urodzinowych gdyby nie przypomnienie? Zobacz co jeszcze kryje się za korzystaniem z Facebooka?
Premier Ewa Kopacz zapewniła, że ceny energii elektrycznej po roku 2019 nie wzrosną. Szefowa rządu rozmawiając z dziennikarzami na budowie nowego bloku węglowego w Elektrowni Opole uspokoiła, że podwyżek nie będzie bo będą stosowane najnowsze technologie.
Jak donosi „Rzeczpospolita” Polsce udało się wywalczyć kompromis w sprawie pakietu klimatycznego. Dzięki temu ceny prądu mają nie wzrosnąć, a polskie elektrownie nadal będą preferencyjnie traktowane. Wszystko wskazuje, że weto nie będzie jednak potrzebne.
Komisja Europejska chce obniżenia do 2030 roku emisji dwutlenku węgla o 40% poniżej poziomu z początku lat dziewięćdziesiątych. Pakiet klimatyczno-energetyczny w tej formie oznacza dla polskich konsumentów jedno: wyższe rachunki za prąd.