Pompa ciepła coraz częściej jest wybierana jako główne źródło ciepła w polskich domach jednorodzinnych. Wiele osób obawia się jednak o wysokie rachunki za prąd. Ile energii zużywa to urządzenie grzewcze?
Wiele osób pomimo rosnącej popularności tego urządzenia nie ma pojęcia jak działa pompa ciepła. W tym artykule omówimy jej działanie w zależności od jej rodzaju.
Decydując się na inwestycję w pompę ciepła i fotowoltaikę już na etapie projektu domu można wiele zyskać. W tym artykule przedstawimy kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni projekt.
Pompa ciepła to jedno z takich rozwiązań, które warto zaplanować już na etapie projektowym. To urządzenie grzewcze nie wymaga bowiem kotłowni oraz komina. O czym jeszcze warto wiedzieć?
Moje Ciepło to program, w ramach którego można wnioskować o dofinansowanie do zakupu oraz montażu pompy ciepła. Właściciel domu jednorodzinnego może otrzymać nawet 21 tys. zł dotacji. Start programu jest planowany jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku. Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać wsparcie?
Zdecydowanie tak! Inwestycja w pompę ciepła oraz fotowoltaikę zwraca się bardzo szybko. Taki system grzewczy generuje o nawet 80% mniejsze koszty, niż tradycyjne ogrzewanie.
Nie ogniwa fotowoltaiczne, czy nawet kolektory słoneczne a pompy ciepła są najczęściej poszukiwane przez osoby zainteresowane instalacjami OZE – wynika z raportu opracowanego przez Oferteo.pl.