Polska oraz pozostałe kraje bałtyckie do czerwca 2018 roku są zobowiązane do przygotowania wspólnego projektu dot. synchronizacji ich sieci energetycznych z resztą UE – pisze Forsal.pl.
Już od przyszłego roku odbiorcy energii będą otrzymywać należne im bonifikaty za przerwy w dostawach prądu bez konieczności składania wniosków. Tą zmianę zawarto w najnowszym rozporządzeniu szefa resortu energii.
Jak zwraca uwagę „Gazeta Polska Codziennie” brak prądu jest najbardziej dotkliwy na obszarach wiejskich. Lekarstwem ma być energia ze źródeł odnawialnych, szczególnie z biogazowni.
PGE Dystrybucja, jeden z największych polskich operatorów systemów dystrybucyjnych, nadal realizuje program automatyzacji sieci oraz ogranicza czas trwania przerw w dostawach energii.
W ciągu najbliższych 9 lat w naszym kraju z powodu przestarzałych bloków energetycznych ubędzie tyle energii elektrycznej, ile jest produkowanych w 10 dużych elektrowniach – pisze wyborcza.biz.
Energa w ostatnim czasie znacznie poprawiła statystyki odnośnie niezawodności dostaw energii. Awaria prądu trwa krócej o blisko 70% a częstotliwość przerw w dostarczaniu energii zmniejszyła się o ponad połowę.
W dziesięciu najbardziej zaludnionych obszarach w Wenezueli przez najbliższe 40 dni będą ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej. Prądu ma nie być przez cztery godzinny dziennie. Decyzję tą podjął wenezuelski rząd w związku z panującą w tym kraju dotkliwą suszą – informuje PAP.
„Gazeta Wyborcza” powołując się na ustalenia specjalistów ostrzega, że we wrześniu znowu może dojść do przerw w dostawach energii elektrycznej z powodu braku mocy.
W Wenezueli przez najbliższe dwa miesiące będzie obowiązywać krótszy czas pracy. Prezydent Nicolas Maduro postanowił zmniejszyć liczbę dni roboczych w tygodniu z pięciu do czterech. Powodem tej decyzji jest konieczność ograniczenia zużycia energii. W kraju nastawionym na hydroelektrownie panuje dotkliwa susza – donosi PAP.
W ostatnim czasie we Francji przeszły wichury, w skutek których prądu zostało pozbawionych około 70 tysięcy gospodarstw domowych. Francuscy energetycy postanowili obliczyć, ile kosztują przerwy w dostawie energii elektrycznej – donosi IAR.
Jak informuje Urząd Regulacji Energetyki w ciągu czterech najbliższych lat średni czas przerw w dostawach energii ma się skrócić z 272 minut do 136 minut rocznie. Ma to być możliwe dzięki wprowadzonej regulacji jakościowej.
Tauron Dystrybucja już wysyła do klientów biznesowych e-maile o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej. Dystrybutor zamierza wprowadzić także powiadomienia sms w przypadku awarii prądu. Aplikacja Informer ma być w pełni zautomatyzowana.