Jedną z najgorszych rzeczy jaka może się przytrafić jest... Okazuje się, że wyłączenie energii elektrycznej, uciążliwe są te przerwy, które trwają dłużej niż dwie godziny.
Podczas XII Kongresu Nowego Przemysłu Robert Stelmaszczyk prezes RWE Stoen Operator oraz PTPiREE stwierdził, że dzięki zrealizowanym w ostatnich latach inwestycjom sektora dystrybucji zmniejszyła się długość przerw w dostawach prądu – donosi wnp.pl
Wczoraj wieczorem aż 6 tysięcy odbiorców w województwie świętokrzyskim pozostawało bez energii elektrycznej – podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach. W Małopolsce bez prądu jest 9 odbiorców – poinformował dziś Marcin Marzyński z Tauron Dystrybucja. Przyczyną awarii są opady śniegu.
Jednym z elementów oceny jakości świadczenia usługi przesyłu jest tak zwana ciągłość dostaw, czyli brak przerw w dostawie prądu do klienta i to zarówno tych spowodowanych awariami jak i konserwacją urządzeń.
Wszystkie koncerny energetyczne muszą świadczyć usługi na dużo wyższym poziomie niż dotychczas. Czas trwania przerw w dostawach prądu ma się zmniejszyć o co najmniej połowę. W innym przypadku dostawcy będą płacić gigantyczne kary – informuje RMF FM.
Jak poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne z poniedziałku na wtorek przestały obowiązywać stopnie zasilania, które od 10 sierpnia 2015 roku ograniczały dostawy energii elektrycznej do największych odbiorców. To była pierwsza taka sytuacja od 26 lat – donosi wyborcza.biz.
Nad Wielką Brytanią wisi widmo blackoutu – rozległej awarii zasilania. Zdaniem „The Economist” pojawianie się niedoborów mocy, o czym od lat informuje brytyjski regulator rynku energii, jest coraz bardziej realne.
Enea Operator aż o blisko 40% skróciła czas trwania awaryjnych przerw w dostawach prądu. Na terenie tego dystrybutora energii elektrycznej, czyli w woj. wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim oraz kujawsko-pomorskim nieplanowane przerwy były krótsze o 134 minuty.
Jak pisaliśmy wczoraj przerwy w dostawie prądu oraz jej jakość to jedne z najistotniejszych problemów, z którymi boryka się energetyczny sektor. Od przyszłego roku diametralnie ma się natomiast zmienić system wynagradzania operatorów – donosi gazetaprawna.pl. Co to będzie oznaczać dla konsumentów energii?
Wczoraj eksperci Fundacji im. Lesława Pagi przedstawili raport, z którego wynika że przerwy w dostawie energii elektrycznej w Polsce są jedne z najdłuższych w Europie. Sporo traci na tym gospodarka. Ile?
Zakłócenia w dostawach energii elektrycznej mogą mieć poważne konsekwencje. Szczególnie jeśli chodzi o brytyjską gospodarkę – ostrzega w raporcie Królewska Akademia Inżynieryjna. Wcześniej Ofgem, brytyjski regulator ostrzegał, że ograniczenia dostaw mogą się pojawić już w okresie zimowym. Koszty mogą być ogromne.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza” cyberprzestępcy mogą odciąć nam prąd i sparaliżować całe państwo. Zdaniem specjalistów niezbędne są szybkie działania mające na celu poprawę ochrony tzw. infrastruktury krytycznej.