W życiu bywają różne sytuacje, które powodują, iż nie zawsze możemy dokonać zobowiązujących nas opłat. Rachunek za prąd należy do jednych z nich. Co grozi za nieuregulowanie faktury za prąd? Dowiesz się w artykule.
Minister energii zapowiada, że bez „atomu” nie będzie morskich wiatraków. Według informacji portalu WysokieNapiecie.pl nowy model finansowania elektrowni jądrowej zakłada wprowadzenie nowej opłaty na rachunku za prąd.
Od 2021 roku na rachunkach pojawi się nowa opłata – tzw. opłata mocowa. Stosowna ustawa została podpisana przez prezydenta oraz opublikowana w Dzienniku Ustaw – informuje polskieradio.pl.
Jedna z rodzin w Stanach Zjednoczonych otrzymała od dostawcy energii rachunek za prąd na kwotę ponad 284 mln dolarów, czyli ponad bilion złotych – donosi „The Washington Post”.
Już za 4 lata na fakturach za energię elektryczną pojawi się nowa pozycja – opłata mocowa. Ma ona zagwarantować, że w gniazdkach nie zabraknie prądu. Wczoraj Senat przyjął wprowadzającą nowy składnik rachunku ustawę o rynku mocy.
Najważniejszy etap prac nad ustawą o rynku mocy już za nami. Ekspert Koalicji Klimatycznej w rozmowie z Money.pl podkreśla, że i tak już wysokie rachunki za prąd rolników po wprowadzeniu zmian wzrosną o nawet 20%.
Za nieco ponad trzy lata na rachunku za prąd pojawi się nowa pozycja – opłata mocowa. Rynek mocy, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo energetyczne ma kosztować w ciągu dekady około 27 mld zł – informuje PAP.
Wczoraj Urząd Regulacji Energetyki opublikował informacje o stawce opłaty OZE, która będzie obowiązywać w przyszłym roku. Regulator postanowił obniżyć opłatę do możliwie najniższego poziomu – 0,00 zł/MWh.
Urząd Regulacji Energetyki ma w najbliższym czasie podjąć decyzje odnośnie wysokości opłaty OZE na rok 2018. Jak informuje Gramwzielone.pl powołując się na dane spółki Zarządca Rozliczeń SA na rachunku opłat OZE jest spora nadwyżka wpłat.
W czwartek Ministerstwo Energii podało informację, że Komisja Europejska nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie wprowadzenia w Polsce tzw. rynku mocy. Koszty tego mechanizmu będącego dodatkowym źródłem finansowania państwowych firm energetycznych mają być przerzucone na odbiorców energii.
W Australii wybudowano dom, który oprócz tego że jest ekologiczny to praktycznie nie zużywa energii - pisze "Rzeczpospolita". Co wykorzystano do jego budowy?
Jak wynika z raportu przygotowanego przez WiseEuropa w latach 1990-2016 do górnictwa oraz energetyki węglowej Polacy dopłacili blisko 230 mld zł – pisze gazeta.pl.