Od stycznia przyszłego roku faktury za energię elektryczną wzrosną średnio o 20-25 zł w skali roku. Wszystko przez zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo dostaw energii – pisze „Rzeczpospolita”.
Koszty zużycia energii w średnich i małych przedsiębiorstwach stanowią nawet połowę wszystkich kosztów. Jak przekonują eksperci rachunki można znacznie bo aż o 50% zmniejszyć. Wystarczy poprawić efektywność energetyczną – informuje PAP.
Propagujemy zmianę sprzedawcy energii, bo jest to sposób na oszczędności. Odcinamy się od karygodnych praktyk, oszustw i przekrętów. Wykonujemy porównania rzetelnie, darmowo, nic nie musisz podpisywać. Zobacz, jakich chwytów używają „elektryczni” naciągacze?
Towarzystwo na rzecz Ziemi i Zielony Instytut po raz kolejny organizuje akcję „Zielone światło” w ramach, której 50 rodzin otrzyma oświetlenie energooszczędne. Dzięki temu ich rachunki za prąd będą niższe nawet o 600 zł w skali roku - donosi tvn24bis.pl.
W ciągu najbliższych 9 lat w naszym kraju z powodu przestarzałych bloków energetycznych ubędzie tyle energii elektrycznej, ile jest produkowanych w 10 dużych elektrowniach – pisze wyborcza.biz.
Na początku miesiąca weszła w życie nowelizacja ustawy o OZE, która wprowadziła nowy składnik rachunku za energię elektryczną – opłatę OZE. Jak zwraca uwagę wyborcza.biz to może być sezon największych w historii podwyżek rachunków.
W maju zanotowano o 25% więcej zmian sprzedawcy energii elektrycznej niż miesiąc wcześniej – wynika z najnowszego monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki. W sumie nowego sprzedawcę posiada już 591 520 Polaków.
Resort energii zaprezentował założenia mechanizmów rynku mocy. Jak informuje gramwzielone.pl na fakturach za energię wzrosną ponownie koszty opłat stałych. Pojawi się tzw. opłata mocowa.
Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii czeka już tylko na podpis prezydenta. Jak podkreśla wyborcza.biz czeka nas podwyżka rachunków za energię elektryczną argumentowana zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego.
Lodówka czy zamrażarka z uwagi na to, że pracują non stop są uważane za urządzenia prądożerne. Mniejsze opłaty za energię elektryczną generują sprzęty o wysokiej klasie energetycznej.
Sejm w piątek uchwalił nowelizację ustawy o wsparciu OZE. Wprowadza ona wyższe opłaty przejściowe doliczane do każdej faktury za prądu oraz brak taryf gwarantowanych dla prosumentów.
Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca br. To oznacza, opłata audiowizualna, która miała zastąpić abonament RTV i być doliczana do rachunków za energię elektryczną nie będzie pobierana od stycznia 2017 r. Wszystko zostanie póki co po staremu, bo przepisy musi zatwierdzić Komisja Europejska.