Multimedia Polska Energia wprowadziła właśnie na terenie całego kraju sprzedaż energii elektrycznej w modelu kompleksowym. To oznacza, że odbiorcy energii, który zdecydują się na zmianę sprzedawcy na Multimedia będą otrzymywać jedną fakturę za prąd – za energię czynną i dystrybucje.
Kiedy dostajemy rachunek za prąd przede wszystkim zwracamy uwagę na kwotę do zapłaty. Sprawdzamy też informacje potrzebne do przelewu (numer faktury oraz numer konta). Na otrzymaną fakturę składa się jednak wiele pośrednich opłat, których zazwyczaj kompletnie nie rozumiemy. Co oznaczają? Sprawdźmy.
Wczoraj Komisja Europejska wystąpiła z propozycją nowego, uproszczonego oraz jednolitego oznakowania efektywności energetycznej urządzeń elektrycznych od A do G. Ma to znacznie ułatwić wybór najbardziej energooszczędnego produktu – informuje PAP.
Jak przyznają zielone antynuklearne organizacje nowe elektrownie atomowe powstające na terenie Unii Europejskiej mogą obniżyć koszt prądu w Niemczech o blisko 12% - donosi portal elektroonline.pl
Małe i średnie firmy przez zbędną pracę maszyn, nieodpowiednie ogrzewanie czy oświetlenie zwiększają koszty za elektryczność o nawet 15% - wynika z danych zebranych przez Polski Prąd.
W ostatnim czasie ceny energii elektrycznej spadły, ale jak słusznie zauważa „Rzeczpospolita” przeciętna polska rodzina w ogóle tego nie odczuwa. Dlaczego tak się dzieje? Czy będziemy płacić mniej za prąd?
Jak wynika z raportu, „Kogo obciąży wzrost energii? Mapa wydatków energetycznych Polaków” najwięcej na energię (prąd i ogrzewanie) wydają emeryci oraz renciści. Raport opracował Instytut Badań Strukturalnych.
Najnowszy monitoring prowadzony przez Urząd Regulacji Energetyki wskazuje, że w maju swój rachunek za energię elektryczną przeniosło niemal 8 tys. gospodarstw domowych oraz 2 tys. firm. W sumie nowego dostawcę prądu ma już prawie 480 tys. odbiorców.
Enea otrzymuje sygnały o próbach naciągania niektórych swoich klientów. Poznański koncern energetyczny zaleca szczególną ostrożność przy dokonywaniu wpłat za prąd – oszuści wysyłają łudząco podobną do oryginału fakturę za energię elektryczną.
„Przed wakacjami – co warto wiedzieć” to akcja informacyjna, w której uczestniczy wiele podmiotów, w tym także Urząd Regulacji Energetyki. Instytucje na swoich stronach internetowych publikują porady dla konsumentów dotyczące wakacyjnych wyjazdów. O czym powinien pamiętać odbiorca energii?
Zapewne każdemu z nas zdarzyło się ładować telefon komórkowy przez całą noc. Taka czynność może nas jednak sporo kosztować. Telefon, który jest naładowany, ale nadal podłączony nadal pobiera prąd z sieci – informuje wyborcza.pl.
Unia Europejska wspiera wszelkie inwestycje ekologiczne, które pozwalają obniżyć faktury za energię. Środki na poprawę efektywności energetycznej w firmie można pozyskać z Funduszy Europejskich – wskazuje gazetaprawna.pl