Pod koniec ubiegłego tygodnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy energetyczne dla dystrybutorów i sprzedawców prądu z urzędu. Opłaty za dystrybucje wzrosły średnio o 5,6%, a stawki za kWh spadły średnio o 4,6%.
Przestępcy wciąż wysyłają fałszywe elektroniczne faktury za energię elektryczną. Otwarcie e-maila o tytule „Nowa faktura elektryczna” oraz „eFaktura za energię elektryczną” grozi zainfekowaniem komputera – informuje Interia.pl.
Nawet 300 zgłoszeń dziennie o fałszywych elektronicznych fakturach za energię otrzymuje od swoim klientów spółka PGE Obrót, jeden z największych w Polsce sprzedawców energii. Rachunki opiewają na sumę nawet 1500 zł.
Energa poinformowała, że kilku jej klientów otrzymało drogą e-mailową fałszywe faktury za energię elektryczną. Dostawca podkreśla, że do klientów wysyła e-mailem jedynie powiadomienie o wystawieniu rachunku, który można pobrać w eBOK.
Jak donoszą brytyjskie media firmy sprzedające energię elektryczną i gaz na Wyspach pobierają zbyt duże opłaty. W ostatnim czasie na rynku hurtowym ceny prądu i gazu spadły aż o 30%, jednak tej obniżki konsumenci w ogóle nie poczuli.
W Grecji aż 100 tysięcy gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw zostanie pozbawionych dostaw energii elektrycznej. W ten sposób grecki rząd ma zamiar załatwić sprawę niepłaconych przez Greków rachunków za prąd - donosi IAR.
Jak informuje Enea na swojej stronie internetowej na obszarze szczecińskim pojawiają się przesunięcia w wysyłce rachunków za prąd. Niektórzy klienci zamiast faktury otrzymują wezwanie do zapłaty. Dostawca energii sytuację tłumaczy problemami technicznymi związanymi z wdrażaniem nowego systemu obsługi.