Jedna z rodzin w Stanach Zjednoczonych otrzymała od dostawcy energii rachunek za prąd na kwotę ponad 284 mln dolarów, czyli ponad bilion złotych – donosi „The Washington Post”.
Czy można samemu obliczyć koszty rachunku za prąd? Można próbować, ale raczej nigdy nie wyjdzie nam tyle samo ile na fakturze, naliczy sprzedawca oraz (OSD). Dlaczego?
Uważasz, że w rozliczeniach z PGE wystąpiły jakieś nieprawidłowości? Masz wątpliwości czy dostarczona energia ma odpowiednie parametry jakościowe? Przerwa w dostawie prądu wyniosła ponad 24h? Masz prawo złożyć reklamacje.
Podstawą do złożenia reklamacji jest nie tylko nieprawidłowe rozliczenie za zużycie energii, ale i także m.in. niedotrzymanie standardów jakościowych. Jak napisać reklamacje do sprzedawcy oraz dystrybutora energii?
Jeśli uważasz, że rozliczenia z innogy (dawniej RWE) są nieprawidłowe to masz prawo reklamować rachunek za prąd. Możesz również wnioskować o bonifikatę za przerwy w dostawie prądu czy za nieprawidłowe parametry jakościowe.
Jako odbiorca energii możesz spotkać się z nieprawidłowo wystawionymi rachunkami za prąd, zbyt długimi przerwami w dostawie energii oraz nieodpowiednimi parametrami jakościowymi dostarczonego prądu. Masz jednak prawo do złożenia reklamacji.
Propagujemy zmianę sprzedawcy energii, bo jest to sposób na oszczędności. Odcinamy się od karygodnych praktyk, oszustw i przekrętów. Wykonujemy porównania rzetelnie, darmowo, nic nie musisz podpisywać. Zobacz, jakich chwytów używają „elektryczni” naciągacze?
Z fakturą do czynienia mamy coraz częściej, początkowo zastąpienie papierowego rachunku wymogli na nas dostawcy telewizji cyfrowej, chcą chronić się od kosztów. Pomysł podchwycili dostawcy telekomów, czas przyszedł i na sprzedawców energii.
W domu zawsze znajdzie się miejsce na przechowywanie umów, paragonów czy faktur, jakie otrzymujemy od firm telefonicznych, gazowych i energetycznych. Jaki jest bezpieczny okres ich przechowywania?
Odbiorcy energii z Płocka oraz okolic w ostatnim czasie otrzymali gigantyczne, nawet dziesięciokrotnie wyższe faktury za prąd. Firma energetyczna zamiast skorygować zawyżone rachunki zaleciła zapłacić i dopiero później składać reklamacje. Sprawą zajęli się reporterzy TTV.
Masz problemy finansowe albo zwyczajnie zapomniałeś/aś uregulować rachunek za energię elektryczną? Pamiętaj, firma energetyczna nie od razu pozbawi Cię dostaw prądu. Masz przynajmniej miesiąc na spłatę zadłużenia.
Otrzymujesz zawyżone rachunki za energię elektryczną? Ich przyczyną mogą być błędne odczyty licznika prądu. Co zrobić, aby nie płacić gigantycznych opłat?