W tym roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie powinny już wzrosnąć. Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z RMF FM zapewnia, że stawki za kWh będą stabilne. Innego zdania są eksperci rynku energii.
Wczoraj kraje należące do Unii Europejskiej uzyskały porozumienie w sprawie uwolnienia cen energii na rynku europejskim. Ma to spowodować zwiększenie konkurencyjności oraz spadek cen – donosi PAP.
Prezes Tauron Polska Energia, prezes Enea Trading oraz sekretarz Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej pojechali do Brukseli aby lobbować za korzystnymi dla naszego kraju zapisami w przepisach UE dot. węgla.- donosi IAR.
Jeśli Polska Grupa Energetyczna przejmie aktywa EDF Polska to trójka największych w naszym kraju producentów będzie w posiadaniu 70% rynku. Jak zauważa wnp.pl dodając do tego mniejsze spółki w rękach państwa będzie aż 75% rynku.
W Chinach już niedługo powstanie największa na świecie firma energetyczna. Wszystko za sprawą fuzji największej spółki węglowej i dużego producenta energii.
Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że 22 czerwca br. wszczął postępowanie przeciwko Polski Prąd i Gaz, spółce która dawniej działała pod nazwą Polska Energetyka Pro.
Geton Energy, spółka powołana przez Energijos tiekimas (państwowy holding Lietuvos energia) będzie w Polsce sprzedawać energię elektryczną – pisze „Rzeczpospolita”.
Eesti Energia za pomocą spółki zależnej Enefit sp. z o.o. planuje jeszcze w tym roku wejść na polski rynek energii elektrycznej i gazu. Nowy sprzedawca chce zdobyć 5% naszego rynku – informuje ISBnews.
Enea Połaniec, a dokładnie Enea Elektrownia Połaniec to nowa spółka w jednej z największej grupie energetycznej w Polsce – Enea. Elektrownie Enea zakupiła od francuskiego ENGIE za kwotę około 1,26 mld zł. Tym samym Enea stała się wiceliderem polskiego rynku energii elektrycznej.
W Australii ma powstać wirtualny rynek, dzięki któremu właściciele przydomowych elektrowni słonecznych będą mogli sprzedawać nadwyżki prądu – donosi „The Guardian”.
Rok nowych zadań, tak brzmi nowe hasło partii rządzącej. Nie ominęło to też sektora energetycznego. Na stronie ministerstwa energetyki widnieje notatka o tym, jakie działania planuje rząd i ministerstwo na 2017 r.
W Polsce już za 5 lat mogą się pojawić poważne problemy z dostawami prądu. Jak zauważa „Puls Biznesu” popyt na energię rośnie, a jej produkcja maleje. Potrzebne są zmiany w polityce energetycznej, inaczej ceny prądu pójdą mocno w górę i wykończą przemysł.