W Komisji Europejskiej trwają właśnie prace nad zmianami dot. kształtu rynku energii w Unii Europejskiej. Z informacji PAP wynika, że na niektórych rozwiązaniach zawartych w pakiecie „Czysta Energia dla Wszystkich” możemy sporo stracić.
W sierpniu br. sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło blisko 7 tys. odbiorców. To o 6,6% więcej niż w lipcu i 11,6% więcej niż w sierpniu ubiegłego roku – wynika z monitoringu Urzędu Regulacji Energetyki.
Być może już w przyszłym roku na polski rynek energii wejdą firmy z Skandynawii, Estonii i Hiszpanii. Dla zagranicznych graczy ceny energii na polskiej giełdzie są atrakcyjne – pisze „Rzeczpospolita”.
Innowacyjny sektor energetyczny, dla niektórych to żart, ale energetyka podąża w nowym kierunku. Odbiorcy, którzy nie mogą doprosić się naprawienia awarii, czy skarżą się na zbyt nisko wiszące linie energetyczne, pewnie powiedzą, że polska energetyka stoi, nie ma żadnych ulepszeń, a już z pewnością nie proklienckich.
Węgiel to już nie jedyna nadzieja dla naszej energetyki. W strategii rozwoju tego sektora znalazło się miejsce również dla elektrowni jądrowej – pisze „Rzeczpospolita”.
Jak informuje wysokienapiecie.pl do 2030 roku ceny energii będą rosnąć, a zależność od dostaw z zagranicy zwiększy się. Sytuacja ma się poprawić w połowie stulecia.
Bloomberg New Energy Finance, firma badawcza z Londynu, przygotowała raport, który przedstawia prognozę jak w 2040 roku będzie wyglądał rynek energii. Największą perspektywę mają sektory OZE: energetyka słoneczna oraz energetyka wiatrowa – donosi globenergia.pl.
Przedwczoraj Parlament Europejski przyjął tzw. nieustawodawczą rezolucję dotyczącą konsumentów energii. W opinii europosłów odbiorcy powinni posiadać więcej praw na rynku energii. Dokument ten ma wpływać na projekty ustawodawcze opracowywane w Komisji Europejskiej.
Podczas konferencji EuroPOWER Energa została nagrodzona za innowacyjny na polskim rynku produkt „Office z Energią”. Oferta łącząca sprzedaż prądu z usługą Office 365 została wyróżniona w konkursie „Liderzy Świata Energii”.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1227/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii (ang. Regulation on wholesale Energy Market Integrity and Transparency).
RWE Polska przedstawiło raport podsumowujący rok 2015 na rynku energii elektrycznej i gazu w Polsce. Autorzy opracowania zwrócili uwagę na ciepłą zimę, wzrost roli OZE, deficyt mocy oraz spadki cen gazu.
Oszust czy naciągacz, a może handlowiec uciekający się do nieczystych zagrywek? Zmiana sprzedawcy energii jest opłacalna, ale na oszustów trzeba uważać. Jak się przed nimi bronić, poznaj swoje prawa.