Coraz więcej przedsiębiorstw składa wnioski o cofnięcie koncesji na import gazu do Polski. To jak pisze „Rzeczpospolita” może spowodować podwyżki cen błękitnego paliwa dla odbiorców biznesowych.
Eesti Energia za pomocą spółki zależnej Enefit sp. z o.o. planuje jeszcze w tym roku wejść na polski rynek energii elektrycznej i gazu. Nowy sprzedawca chce zdobyć 5% naszego rynku – informuje ISBnews.
Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki w 2016 roku swój rachunek za gaz do innego sprzedawcy przeniosło 47,7 tys. Polaków. Od 2011 roku zanotowano blisko 78,5 tys. zmian sprzedawcy gazu.
W przyszłym roku będą zniesione taryfy na gaz dla firm. Taki zapis znalazł się w projekcie nowelizacji prawa energetycznego, który jeszcze w tym tygodniu ma przyjąć Sejm – donosi wyborcza.biz.
Jak podał Urząd Regulacji Energetyki od 2011 roku do końca trzeciego kwartału 2016 roku swój rachunek za gaz do innego sprzedawcy przeniosło 63 tys. odbiorców.
Z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że Ministerstwo Energii opracowało już harmonogram liberalizacji rynku gazu. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury przed liberalizacją powinna nastąpić dywersyfikacja dostaw.
O rozwijającym się polskim rynku gazu, procesie zmiany sprzedawcy, oszczędnościach, które wynikają z wyboru alternatywnej oferty oraz o nowej marce Energetycznego Centrum – Błękitnej Energii rozmawiamy z Iloną Mroczek, Project Manager, Energetyczne Centrum S.A.
Grupa Duon sprzedaje w Polsce coraz więcej energii elektrycznej oraz gazu. W roku 2015 spółka nadal chce być najczęściej wybierana przez firmy i gospodarstwa domowe, które zdecydują się zmienić sprzedawcę – podaje „Rzeczpospolita”.